Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Yükseliyor?

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, dün 21.411 dolara kadar yükselerek 6 Kasım’dan bu yana en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. 

Bu, ağın madencilik zorluğunun yeni bir zirveye ulaşmasıyla aynı zamana denk geldi ve bu da kripto pazarına olan güvenin arttığına işaret ediyor.      

Bitcoin‘in değerindeki bu artışa muhtemelen çeşitli faktörler güç veriyor. Piyasa oyuncuları arasında, merkez bankalarının yakında, hatta belki de bu yılın sonlarına doğru, faiz artırımlarını durdurarak veya faiz oranlarını düşürerek daha elverişli bir para politikası izleyeceklerine dair artan bir umut var.

Ek olarak, kripto para birimi şirketi Kaiko tarafından sağlanan veriler, CNBC’nin bildirdiğine göre mevcut yüksek talep seviyelerini sürdürmeye yardımcı olan “balinalar” olarak bilinen büyük Bitcoin alıcıları arasında artan satın alma güvenine işaret ediyor. 

Buna ek olarak, Mayıs 2024’te Bitcoin madenciliği ödüllerinin yarıya indirildiği bir etkinlik olan Bitcoin halving de var. Amiral gemisi kripto para biriminin tarihi performansına dayanan etkinlik, alıcılara halving öncesi dönemde yatırımlarından yüksek getiri elde etme fırsatı sunuyor. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 68.990 dolarlık rekoru şu anda ulaşılamaz olsa da, yeni ralli yatırımcılara ve traderlara iyimser olmak için daha fazla neden verdi.      


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Burger King Almanya'da Online Bitcoin Ödemelerini Kabul Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu