Arthur Hayes, Bitcoin Fiyatının Daha Fazla Düşmesini Bekliyor

Yakın tarihli bir tweet’te, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’i 10.000 $ seviyesinden almaya hazır olduğunu söyledi.

Hayes, Bitcoin fiyatının 8 Kasım’da 15.000 dolara düşeceğini doğru bir şekilde tahmin etti. O zamanlar en büyük kripto para birimi 19.000 doların üzerinde el değiştiriyordu. 9 Kasım’da Bitcoin, Kasım 2020’den bu yana en düşük seviye olan 15.623 dolara düştü.

Fundstrat kısa süre önce benzer bir tahminde bulunarak dünyanın en büyük kripto para biriminin tekrar dört haneli bölgeye düşebileceğini tahmin etti. Bu, rekor seviyeden %85’ten fazla bir düşüşe işaret eder ve bu, önceki zirveden dipteki düşüşlerle aynı çizgide olur.

Sektör liderleri de devam eden krizin kapsamı hakkında alarm veriyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz hafta kripto para biriminin 2008 mali krizinin kendi versiyonunu yaşayabileceği konusunda uyardı.

Salı günü, büyük Japon kripto para birimi borsası bitFlyer’ın CEO’su Yuzo Kano, daha fazla kripto para birimi işinin iflas edebileceğini tahmin etti. Zhao’nun düşüncesine yön veren Kano, FTX borsasının düşüşünün endüstrinin Lehman anı olduğunu belirtti.

Salı günü bir nefes aldıktan sonra Bitcoin, Çarşamba günü kripto para birimi firması Genesis’in borç verme kolunun aniden para çekme işlemlerini askıya almasıyla kayıplarını artırdı.

Yazım zamanında, Bitcoin, 16.447 dolardan işlem görüyor. Başlıca ABD borsa endeksleri, teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100’ün %1’den fazla düşmesiyle Çarşamba günü düşüş yaşadı. Yıl boyunca ısrarla yüksek olan hisse senetleri ile Bitcoin arasındaki pozitif korelasyon, yakın zamanda FTX kaynaklı krizin ardından bozuldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   24 Trilyon ABD Doları Borç: Dolar Öldükçe, Bitcoin Canlanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu