ABD Mahkemesi, Grayscale’in Bitcoin ETF Davasında Kararı Yine Erteledi

Grayscale, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açtığı davada kararı öğrenmek için dört gün daha beklemek zorunda. Grayscale’in baş hukuk müşaviri Craig Salm, Temyiz Mahkemesi’nin bugün bu dava hakkında bir karar veremeyeceğini açıkladı.

Salm, kararın en erken 29 Ağustos 2023 Salı günü verilebileceğini belirtti. Bu, mahkemenin üçüncü kez bir karar açıklama konusunda başarısız olduğu anlamına geliyor.

Grayscale topluluğu bu önemli kararın 15 ve 18 Ağustos’ta açıklanmasını bekliyordu, ancak her iki tarihte de açıklama ertelendi.

Bloomberg’den Eric Balchunas’a göre bu süreç, ABD mahkeme sistemindeki benzer davalardan %95’inden daha uzun sürüyor. Topluluk, mahkemede yıllık katiplik değişikliği başlamadan önce Ağustos sonunda bir çözüm bekliyor.

Grayscale, amiral gemisi ürünü Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)’yi tam teşekküllü bir Bitcoin Spot ETF’ye dönüştürme fikrinin SEC tarafından reddedilmesi üzerine dava açmıştı. Bugün itibariyle 15’ten fazla aday ETF tekliflerinin onayını bekliyor.

Önde gelen analistler, Bitcoin ETF’nin onaylanmasının, dijital varlıkları büyük ölçekli yatırımcı gruplarına tanıtabileceğinden emin. Bu, Bitcoin (BTC) ve ana altcoinlerin fiyatını tetikleyebilecek önemli bir likidite akışıyla birlikte gelir. Ayrıca, bu heyecanla beklenen olay, kripto paraların güvenilir ve olgun bir varlık sınıfı olarak güvenini geri kazandırabilir. Analistlere göre, eğer Bitcoin (BTC) ETF onaylanırsa, diğer kripto paralara dayalı yatırım ürünleri de piyasaya sürülecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Milyarder Yatırımını Korumak İçin Altın'nın Yerine Bitcoin'i Tercih Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu