Cardano Kurucusu Çin Bankacılık Krizini İronik Bir Yorumla Ele Aldı

Cardano’nun kurucusu, ünlü kripto girişimcisi Charles Hoskinson, Çin’in bankacılık sistemi etrafındaki durum hakkında ironik bir yorum yaptı. Hoskinson, dünyanın rezerv depolama gerektirmeyen ve dünyanın her yerinde kullanılabilen bir dijital nakit sistemine sahip olmamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Cardano‘nun kurucusu, yaptığı açıklamada, elbette, geleneksel finansa gerçek ve geçerli bir alternatif olan kripto para birimleri ve blok zincirine atıfta bulundu.

Nisan 2022’den bu yana, Çin’in merkezindeki Henan eyaletindeki dört kırsal banka, milyonlarca dolarlık mevduatı dondurdu ve ekonominin pandemi kısıtlamalarından etkilendiği bir zamanda yüz binlerce müşterisinin geçimini tehdit etti. Daha sonra eyaletin idari merkezi olan Zhengzhou’da gösteriler düzenlendi. Gerginliğin arttığı anlarda Çinli yetkililer isyanı dağıtmaya başladı. Durum gerçekten tatsız, özellikle de muhtemelen olası bir krizin başlangıcı olduğu düşünüldüğünde. Bununla birlikte, Çin, kripto para birimlerinin şiddetli bir rakibi olarak biliniyor ve Çinli sakinler, Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) veya Ripple (XRP) olsun, herhangi bir dijital para sistemini kullanma fırsatına bile sahip değiller.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin'den Dikkat Çekici Kripto Açıklaması!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu