Komodo (KMD) Nedir? Komodo (KMD) Geleceği ve Yorum 2022

Komodo (KMD) Nedir?

Komodo, açık çok zincirli bir blok zinciri platformudur. Komodo, projelere kendi blok zincirini oluşturma ve token satışını saklama yeteneği verir. KMD, Zcash’in hard fork’udur. ZCash, gizlilik odaklı bir bitcoin çatalıdır. Bu, Komodo’nun Satoshi Nakamoto ve Bitcoin protokolünün öncü çalışmalarından türetildiği anlamına gelir. Teknolojiyi Bitcoin ve Zcash’ten devralır. KMD Akıllı Zincir yazılımı, Zcash’in kendine özgü gizlilik özelliklerini korur. Temel olarak, fonları şeffaf bir adresten özel bir adrese dönüştürme ve ardından bir özel adresten başka bir özel adrese para transfer etme özelliğini içerirler. Zcash teknolojisi, iki özel adres arasında kamuya açık veri izi bırakmadan para transferini mümkün kılar. Bu, sağlanan gizlilik kalıcı olduğu için mevcut en güçlü blok zinciri güvenliği biçimlerinden biridir.

Komodo, 2014 yılında ortaya çıkan çoklu zincir entegrasyonunun öncülerinden biridir. 2019’dan beri KMD, güvenlik, güvenilirlik ve güvenilirlik, ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve uyarlanabilirlik odaklı kurumsal düzeyde blok zinciri çözümleri sunmaya odaklanmıştır. KMD, özelleştirilebilir ve uygulamaya özel akıllı zincirler de dahil olmak üzere uçtan uca blok zinciri geliştirme araçları sağlayan, entegre bir modül kitaplığı ve açık bir API ile tamamlanmış Antara çerçevesini sağlar. KMD ağıyla ilişkili para birimi KMD token’ıdır. KMD, dPoW konsensüs mekanizması nedeniyle KMD ağının ayrılmaz bir parçasıdır. Konsensüs mekanizması kripto paralar olmadan çalışmaz.

Ekosistemde bulunan bir diğer olağandışı özellik, BartarDex adlı merkezi olmayan bir değişimdir. Komodo ekibi tarafından geliştirilen bu platformda “atomik değişim” adı verilen yeni bir teknoloji doğuyor. BartarDex, bu teknoloji sayesinde diğer merkezi olmayan borsalardan farklı olarak kullanıcılarına daha kaliteli ve ücretsiz işlem fırsatları sunuyor. Ethereum’dan farklı olarak Komodo, kullanıcılara tamamen bağımsız ve merkezi olmayan bir platform sunarak piyasada fark yaratmayı hedefliyor.

Üstelik KMD projesinin ortaya koyduğu farklılıklar bununla da sınırlı değil. Söylemek yeterli, Komodo ekibi, geleneksel ICO’lara karşı merkezi olmayan ICO’lar (dICO’lar) sunarak tamamen merkezi olmayan bir ekosistem hayal ettiklerini herkese kanıtladı. KMD açık kaynak kodlu ve topluluk tarafından işletilen bir kripto para birimi olduğundan, projenin kapıları her zaman yeni kullanıcılara açıktır. Yazı boyunca değinmeye çalıştığımız niteliklerinden yola çıkarak Komodo’nun farklı felsefelerden ve motivasyonlardan yararlanan harika bir kripto para olduğunu söyleyebiliriz.

KMD, kendi blok zinciri platformlarını birbirinden bağımsız ve özgürce kurmayı kolaylaştırırken, Komodo gerçekten de baştan sona karşılaştıkları sorunlara ve çözecekleri çözümlere odaklanarak ortak bir kesişim alanı yaratıyor. Ancak bu kavşak alanının oluşturulmasında KMD vergiden muaf tutulmuş ve kullanım vergisine tabi tutulmamıştır.

Sanal para üretme işi dünyada kripto Blockchain olarak bilinirken; Bu işleme ülkemizde Kripto Para Madenciliği denir. Blockchain yani bilgisayarlar üzerinde üretilen kodlar ile bu iş için kullanılan özel ekipmanlar arasında bağlantıların oluşturulması, token üretiminin temelini oluşturmaktadır. KMD sanal para madenciliği, pazarda hizmetler ve blok zinciri geliştirmek için kullanılan bir platformdur. Zcash’in güvenli altyapısını kullanan KMD kripto para madenciliği de Zcash’ten güvenlik özellikleri alıyor. Böylece işlemde alıcının, miktarın ve göndericinin güvenliği garanti altına alınmış olur.

Komodo (KMD) Coin, yatırımcılarına özel bir blok zinciri ve satış imkanı sunar. Bu sayede yatırımcılar kendi bankalarını kurabilmekte, alım-satım işlemleri yapılabilmekte ve cüzdanlar arası sınır ötesi süreler hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. KMD Coin, takas ve transferlerde çok düşük komisyon alıyor ve tek dezavantajı yatırımcılar arasındaki gelir eşitsizliği. Kendi blok zincirini oluşturabilen ve bilgi sahibi olan kişiler daha fazla kazanabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Cüzdan Çeşitleri Nelerdir ? Yeni Başlayanlar İçin Bitcoin Saklama Yöntemleri

Komodo (KMD) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Milena Nikitovic
  • Kuruluş Yılı: 2016
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 200,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 132,687,744
  • Piyasa Değeri: ₺ 909.044.973,71
  • En Düşük Fiyat: ₺ 2,78
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 28,30
  • Proje Amacı: KMD Coin, insanlara kendi bankası olma fırsatı verir. KMD Coin, yatırımcılarına aynı anda bir kripto cüzdanı ve bir atomik DEX borsası sunuyor. Ayrıca kullanıcılar, aracı olmadan güvenli ve yüksek güvenlikli cüzdanları aracılığıyla kripto para birimlerini yönetebilirler.

Komodo (KMD) Geleceği

2022’den itibaren, önümüzdeki 5 ila 10 yıl boyunca KMD projesinin varlığını sürdürmek için yol haritasına farklı hedefler dahil edilmiştir. Projenin yol haritasına dahil edilen bu hedeflere ulaşılırsa, pazarın başarısı ciddi şekilde etkilenecektir. Gelecekteki hedeflerini bilmek de yatırımcılar için önemlidir.

Grafik görünümünde, KMD’nin hareketi beklenenden daha düşük. Mevcut formasyonda yükseliş hedefi beklentisi yer alırken, risk yapısı dikkat çekiyor. Düşüş trendi kesintiye uğrarsa, 2022 ve sonrasında bir artış beklenebilir. Ayrıca 2021’in son aylarından itibaren piyasadaki keskin düşüş ve belirsizlikten de güçlü bir şekilde etkileniyor. Yatırım yapmak isteyenlerin bu risklere karşı önlem alması gerekiyor.

Komodo (KMD) Yorum

KMD projesinin temel amacı, blok zinciri teknolojisi aracılığıyla kullanıcılara özgürlük vermektir. KMD tarafından sunulan birçok serbest biçim vardır. Kısacası, geliştiriciler ve işletmeler için hepsi bir arada blok zinciri çözümleri sağlayan açık kaynaklı bir teknoloji sağlayıcısıdır. Herkesin markalı merkezi olmayan borsaları, çok protokollü finansal uygulamaları ve bağımsız blok zincirlerini başlatmasına izin veren teknolojiler geliştirir.

Komodo projesi ile ilgili beklentiler ve piyasalardaki KMD logosu farklı. Fiyat belirsizliği ve risk faktörü nedeniyle yatırımcıların KMD işlemleri yapmadan önce dikkatli olmalarında fayda vardır. Öte yandan Komodo projesi, blockchain teknolojisi için önemli çözümler üreterek gelecek vadeden projelerden biri.

Gelişmiş bir özgürlük odaklı blok zinciri teknolojisi olan KMD, gelecekte birçok teknolojiler arası soruna çözümleriyle dikkat çekiyor. Güvenlik, Komodo ekosisteminin kalbinde yer alır. Teknik güvenlik sağlayan KMD, Bitcoin ağı gibi sağlam yapısıyla dikkat çekiyor. Benzersiz ve yenilikçi bir güvenlik biçimiyle kullanıcılara istenen güvenlik faktörünü ücretsiz olarak sağlar.

Komodo (KMD), hem teknik altyapısı hem de blockchain teknolojisini kullanarak kriptografi alanında yenilikçi çözümler sunması ile öne çıkıyor. KMD Coin umut verici ve güvenli yapısı ile ilgi çekici bir proje olduğu gibi piyasada riskli bir yapıya da sahip. Belirsizlik unsuru ortadan kalkarsa KMD fiyatında olumlu bir eğilim görülebilir. Uzmanların genel beklentisi, fiyatın uzun vadede daha olumlu hareket edeceği yönünde.

Komodo (KMD) Nereden ve Nasıl Alınır?

Komodo (KMD)’yu güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu