Cardano’nun Kurucusu, Bitcoin Topluluğunun Blackrock Tutumunu Eleştirdi

Blackrock başkanı Larry Fink’in başlangıçtaki Bitcoin karşıtı tutumu, şirketin kripto para piyasasını benimsemeye başlamasıyla büyük bir dönüşüm geçirdi. Ayrıca, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Blackrock’ın Bitcoin ETF başvurusunu eleştirerek, şirketin merkeziyetçilik karşıtı Bitcoin felsefesi ile uyumlu olmadığını savundu. Bunun yanında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF başvurusu üzerinde bir karar verip vermeyeceği henüz belli değil. Eğer onaylanırsa, Blackrock’ın kripto piyasasının ana akım benimsemesi için önemli adımlar attığı görülecek.

Blackrock’ın Bitcoin Dönüşümü: Direnişten Kabul ve Eleştiriye

Blackrock CEO’su Larry Fink‘in 2017’de Bitcoin’i “bir para aklama endeksi” olarak nitelendirmesinden, dünyanın en büyük varlık yöneticisi kripto para piyasasını benimseme konusunda uzun bir yol kat etti.

Daha sonra Blackrock, kripto paraları ve blockchain teknolojisini incelemek için bir çalışma grubu oluşturmayı kararlaştırdı. Bu dönüş, JP Morgan CEO’su Jamie Dimon’un kripto varlıklar üzerindeki şüpheciliğine benzer. Ancak, Wall Street bankası kripto paralar ve web 3.0 etrafında ürünler inşa etmeye devam ediyor.

Ana akım finans şirketlerinin hepsi başlangıçta kripto paralara karşı direnç gösterdi. Ancak, Wall Street devlerinin Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileri sektör için net kurallar belirlerken kripto piyasasında önemli bir paya sahip olmak istedikleri biliniyor.

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin Topluluğunun Blackrock’ın Bitcoin ETF Başvurusuna Destek Verme Tutumunu Eleştiriyor

Charles Hoskinson, Cardano‘nun kurucusu, Bitcoin topluluğunun Blackrock’ın Bitcoin ETF (Borsada İşlem Gören Fon) başvurusuna olumlu yaklaşmasını eleştirdi. Blackrock’ın geleneksel işletmelerin büyük bir kısmını temsil etmesi ve bu yüzden Bitcoin’in merkezsiz felsefesiyle tam olarak uyuşmaması sebebiyle bu eleştiriyi yaptı.

Hoskinson’a göre, Bitcoin savunucularının Blackrock’ı desteklemesi, onların etik konular, düşünce yapısı ve hırs konularındaki tutumları hakkında önemli bilgiler veriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), Borsalarla Yüksek Korelasyon Sürdürüyor, Bu Fiyat İçin Ne Anlama Geliyor?

Öte yandan, ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) henüz Blackrock’ın Bitcoin ETF başvurusuna yeşil ışık yakıp yakmayacağına karar vermedi. Eğer başvuru onaylanırsa, bu durum kripto para birimlerinin daha geniş çapta benimsenmesi için önemli bir adım olabilir çünkü Blackrock birçok farklı şirketin portföyünü yönetiyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu