Cathie Wood: SEC, Bitcoin ETF’ler İçin Toplu Bir Karar Verebilir

Ünlü yatırımcı ve ARK Invest’in kurucusu Cathie Wood, Pazartesi günü, şirketin spot Bitcoin ETF başvurusu için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir sonraki son tarihe kadar bir karar vermeyeceğini belirtti. Bu son tarih, 13 Ağustos 2023 Pazar gününe denk geliyor. Ancak Wood’un açıklamaları, SEC’in bu başvuruları tek tek değil, toplu olarak değerlendirebileceği yönünde.

Son aylarda kripto sektörü, Blackrock, Valkyrie, Wisdom Tree ve Fidelity gibi finans devlerinden gelen spot ETF başvurularının etkisiyle hareketlenmeye başlamıştı.

Cathie Wood, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda, federal düzenleyici kurumun spot Bitcoin ETF’leri konusundaki kararını tek seferde alabileceğini dile getirdi. Wood, “13 Ağustos son tarihi gelip geçer. SEC, bir Bitcoin ETF’yi onaylayacaksa, birçok başvuruya aynı anda onay vereceğini düşünüyorum.” dedi.

Bitcoin ETF’lerinin onaylanması, genel olarak kripto paraların algılanışında büyük bir değişikliğe yol açabilir. Bu tür bir onay, yatırımcıların Bitcoin‘e daha kolay erişim sağlamalarına yardımcı olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Custodia Bank Bitcoin Saklama Hizmetine Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu