Huobi ve BitMart, Paxos Tarafından Çıkarılan PayPal USD (PYUSD) Stablecoin’ini Listeliyor

Kripto para sektörü hareketli günler yaşıyor. Justin Sun’ın Huobi kripto para borsası, Paxos tarafından çıkarılan PayPal USD (PYUSD) stablecoin’ini piyasaya sürülmesinden sadece 24 saat sonra listelemeye aldığını duyurdu. Pazartesi günü, PayPal ve Paxos, yüksek likiditeye ve güvenli varlıklarla desteklenen PYUSD stablecoin’ini tanıttı. Ancak kripto topluluğu bu yeni stablecoin’e karışık tepkiler gösteriyor.

Huobi’nin PYUSD Stablecoin Duyurusu

8 Ağustos’ta yapılan resmi bir açıklamayla Huobi, PYUSD stablecoin’ini listeleme kararı aldığını belirtti ve bu kararıyla destek açıklayan ilk borsa oldu. PYUSD/USDT ticaret çifti ile başlamayı planlayan borsa, sürekli olarak sıfır işlem ücreti alacak.

“Huobi, endüstrideki yüksek kaliteli projelerle ve kurumlarla sürekli dostane iletişim kurmayı ve sektörün gelişimini teşvik etmeyi hedefliyor.”

Huobi

Borsa, PYUSD’nin piyasada yerini almasının ve yeterli likiditeye ulaşmasının ardından ticarete başlayacak. Şu anda toplamda 26,9 milyon PYUSD çıkarılmış durumda.

Ayrıca, BitMart PYUSD stablecoin’inin ana listelemesini duyurdu. Borsa, depozito işlemlerine zaten başladığı PYUSD/USDT ticaret çiftinde bu stablecoin’i listeliyor. Kullanıcılar, bugünden itibaren ticarete ve para çekme işlemlerine başlayabilirler.

Diğer lider kripto borsaları ise henüz PayPal USD stablecoin’i destekleyip desteklemediklerini açıklamadı. Kripto topluluğunun bu konudaki tepkisi de karışık.

Kripto Topluluğu PYUSD Stablecoin Konusunda İhtiyatlı

Paxos tarafından çıkarılan PayPal USD (PYUSD) stablecoin’inin merkeziyetçilik ve güvenlik sorunları bulunuyor. Paxos, hükümet ajansları veya bölümler tarafından gerektiğinde herhangi bir kişinin varlıklarını dondurabilir veya el koyabilir. Ayrıca, PYUSD Solidity v0.4.24’te yazılmıştır; bu sürüm sıfır ölçeklendirme, kötü güvenlik ve bilinen arka kapılara sahiptir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Vitalik Buterin, 6 Milyar Dolarlık Shiba Inu'yu Yaktı

Kripto uzmanları, topluluğa Paxos desteğine rağmen PayPal’a para yatırmayı bırakıp Bitcoin satın almalarını ve kendi adlarına saklamalarını öneriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu