Bloomberg, Dogecoin ve Shiba Inu Fiyat Artışının Olası Nedenlerini Paylaştı

Bugün, en büyük iki köpek temalı meme coin olan Dogecoin ve Shiba Inu, sırasıyla %11 ve %33 arttı. Bloomberg, bu fiyat artışının gerçekleşmesini sağlayan üç olası nedeni paylaştı.

Dogecoin bugün %11,82 artış gösterirken, piyasa değerine göre rakibi Shiba Inu, fiyat artışında %33,4’e ulaştı. Bu, Ethereum zincirinin geçen hafta Vitalik Buterin tarafından duyurulan Merge yükseltmesinin gerçekleşeceği güne, bugünden bir ay sonra, 15 Eylül’e yaklaşmasıyla oldu. Genel olarak, Bloomberg tarafından paylaşılan verilere göre, Doge bugün gerçekleşen büyük artışla geçen hafta %14 kazandı ve SHIB aynı zaman diliminde yaklaşık %40 arttı. Bu arada, Ethereum’un kendisi fazla büyümedi ve fiyatı Cumartesi günü kısa bir süre 2.000 doların üzerine çıkmayı başardıktan sonra şimdiye kadar 1.900 dolar bölgesinde kaldı. Özellikle SHIB’deki artışın ikinci nedeni perakende faizinin geri dönüşüdür.

Santiment, hafta sonu boyunca SHIB işlemlerinde artan aktivite tespit ettiğini paylaştı. Balinalar tarafından SHIB’de taşınan değer miktarı, kabaca 1.089.692.794 meme tokeni olan 100.000 dolardan fazladır. WhaleStats veri toplayıcısı tarafından bildirildiği üzere, hafta sonu boyunca, Ethereum‘daki en iyi 100 balina 57 milyon dolarlık SHIB satın aldı ve kısa bir süreliğine meme parasını cüzdanlarında tutulan ilk 10 varlık listesinde 1 numaraya itti.

Bloomberg tarafından önerilen üçüncü neden, 19 Temmuz’a kadar 875 milyar dolar düştükten sonra kripto para piyasası kapitalizasyon değerinin 1.2 trilyon dolar seviyesine geri dönmesidir.

Yazım anında SHIB 0.00001582 dolardan işlem görürken Dogecoin 0.0771 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   En Büyük Ethereum Cüzdanlarında Trilyonlarca Shiba Inu (SHIB) Bulunuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu