New York Şehir Müzesi, NFT Sunacak

New York Şehir Müzesi, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine Web3 ile ilgili birkaç patent başvurusunda bulundu.

1923’te kurulan Manhattan merkezli tarih ve sanat müzesi, indirilebilir kripto para koleksiyonları, takas edilemeyen tokenlar ve uygulama tokenleri sunmayı planlıyor. Müzede fotoğraflar, tiyatro, dekoratif sanatlar, kostümler, resimler ve heykellere odaklanan altı küratörlük bölümü bulunuyor. Koleksiyonları ayrıca New York’un kültürel ve ekonomik önemini de keşfediyor.

NFT’lerin geçen yıl popülaritesi patlamasından sonra, birçok müze bu çılgınlıktan yararlanmak için harekete geçti. Viyana merkezli Belvedere müzesi, Sevgililer Günü öncesinde Avusturyalı sembolist ressam Gustav Klimt’in ünlü eseri “Öpücük”ün NFT’sini piyasaya sürdü. Geçtiğimiz Eylül ayında British Museum, dijital Hokusai kartpostallarından oluşan bir koleksiyonu tanıtmak için yeni kurulan LaCollection ile bir araya gelerek NFT alanına girdi. Ocak ayında Amerikalı çağdaş sanatçı KAWS, Londra’daki Serpentine Gallery’ye artırılmış gerçekliği getirdi. Geçen Mayıs ayında, dijital sanattaki perdeyi geri çekmek için Seattle’da ilk NFT müzesi açıldı.

Temmuz ortasında, New York’un ana ticari ve perakende semti Midtown Manhattan’da tam teşekküllü bir NFT galerisi açıldı. Bu, içerik oluşturucuların dijital sanatlarını dünyanın her yerinden sergilemelerini mümkün kıldı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   TikTok'un ilk NFT Serisi Açık Artırmaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu