Ethereum’da Büyük Miktarlarda Yakma İşlemi: 2,500 ETH, Ölü Cüzdana Transfer Edildi

Twitter kullanıcısı @sassal0x, anonim bir ETH kullanıcısının 2,500 ETH’yi “ölü” Ethereum cüzdanına transfer ettiğini tweetledi. Bu Ether miktarı yaklaşık olarak 4.6 milyon dolar değerinde. Bu işlemi gerçekleştiren kişinin kim olduğu ya da neden bu ETH miktarını ortadan kaldırmak istediği bilinmiyor.

Ancak @sassal0x, iki yıl önce uygulamaya alınan EIP-1559 güncellemesi sayesinde Ethereum ağının yaklaşık her 30 saatte dolaşımdaki arzdan 2,500 Ethereum sildiğini hatırlattı. Bu zamana kadar toplamda yaklaşık 6.4 milyar dolar fiat değerinde 3.5 milyon Ethereum yakıldı. Yakmak, bir kripto paranın dolaşım arzını, coinleri harcanamaz cüzdanlara taşıyarak azaltma işlemi anlamına gelir.

https://twitter.com/sassal0x/status/1688504647844257792?s=20

Ancak bu büyük miktarlarda günlük yakma işlemlerine rağmen, ETH fiyatı herhangi bir etkileyici performans gösteremedi. Şu anda piyasadaki ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, küçük bir düşüşle 1,811 dolarda işlem görüyor. Bugün Ethereum, yüzde 1.09 değer kaybetti.

Bunun yanı sıra, Ethereum stakerları ETH’lerini Ethereum 2.0 mevduat kontratına eklemeye devam ediyor. Glassnode tarafından yakın zamanda paylaşılan verilere göre, kontratta kilitli toplam ETH miktarı 27,047,171 ETH’ye ulaştı – bu, yeni bir tüm zamanların rekoru.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Three Arrows Capital, 22 Milyon Dolar Değerinde Ethereum (ETH) Satın Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu