Çinli Devler Blockchain Patent Başvurularına Öncülük Ediyor

  • Alibaba ve Ant Financial, son iki yılda toplam 2344 hak talebinde bulunarak Blockchain patent başvuruları sıralamasında lider konumda.

Patent veritabanı IncoPat tarafından toplanan veriler, Alibaba’nın Alibaba Group ve Alipay dahil olmak üzere çeşitli kurumsal kuruluşlar aracılığıyla patent başvuruları yaptığını göstermektedir. Alibaba’nın 2019’daki Blockchain patent başvurularının çoğunluğu, ödeme, finans, sigorta ve güvenlik gibi ticari kullanım durumlarına odaklanarak Ant Financial’daki Blockchain ekibi tarafından sunuldu.

Bu ayın başlarında Ant Financial, çok kullanıcılı güvene dayalı dijital uygulamaların oluşturulmasına yardımcı olmak için tescilli Blockhain platformunu küçük işletmelere ve geliştiricilere açtı.

Alibaba’nın patent başvurusu, listede bir sonraki Çinli dev tarafından içerik oluşturma ve sosyal medya katılımı üzerine odaklanan TenCent tarafından yapılan başvuru sayısının iki katından fazla.

2019 Global Blockchain Kurumsal Patent Sıralamasında ilk 100 şirketin çoğu dokuz ülkeden ve çeşitli bölgelerden geliyor ve Çin, ABD ve Japonya’dan gelenler sırasıyla listenin yüzde 60, 22 ve 6’sını oluşturuyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın