CME Group, Ethereum Opsiyonlarını Başlattı

Pazartesi günü dünyanın önde gelen türev piyasası CME Group, vadeli işlemlerde Ether (ETH) opsiyonlarını başlattığını söyledi. CME daha önce Ether opsiyonları temasını başlattığını duyurdu ancak düzenleyici onay bekliyordu. Ayrıca, beklenen Merge öncesinde Ether opsiyonlarının piyasaya sürülmesi, müşterilere Ether fiyat risklerini ticaret ve hedge etme konusunda daha iyi esneklik sunacak.

CME, Vadeli İşlemlerde ETH Opsiyonlarını Başlattı

12 Eylül’deki bir basın açıklamasına göre, CME Group, vadeli işlemlerde Ether opsiyonlarını başlatmak için düzenleyici onayını başarıyla aldı. Ether opsiyon sözleşmesi, Ether’in ABD doları fiyatının günde bir referans oranı olarak hizmet eden CME CF Ether-Dolar Referans Oranına dayalı olarak, sözleşme başına 50 Ether boyutunda bir Ether vadeli işlemi sunacaktır.

CME Group, Hisse Senedi ve FX Ürünleri Küresel Başkanı Tim McCourt, Merge’den sonra Ethereum’un Proof of Stake’e (PoS) geçiş yaptığı için Ether türevlerine artan bir ilgi olduğunu iddia ediyor. Yeni Ether opsiyon sözleşmesi, Merge ile dikkatlice planlandı. Ayrıca, müşterilerin Ethereum’a (ETH) erişmesine ve maruz kalmayı yönetmesine olanak tanıyor:

“Yeni opsiyon sözleşmelerimiz, yıldan yıla ortalama günlük hacimde %43 artış gören CME Group’un Eter vadeli işlemlerini de tamamlayacak.”

CME Group

Sermaye piyasası şirketleri DRW ve Genesis Capital, CME’nin kanıtlanmış alım satım ve takas altyapısının müşterilere Ether fiyat riskinden işlem yapma ve hedge etme konusunda daha fazla esneklik sunduğuna inanıyor. Merge öncesinde Ether opsiyon sözleşmesinin başlatılması, perakende ve kurumsal müşterilerden güçlü talep getiriyor.

Ethereum (ETH) Merge Hazırlığı %99’a Ulaştı

OKLink’in Merge Geri Sayımı’na göre, Ethereum yatırımcıları ve geliştiricileri Merge’in başarılı bir şekilde uygulanması için baskı yaptığından, Ethereum Merge hazırlığı artık %99.66 tamamlandı. Kesin tarih hash oranına bağlı olduğundan, Merge’in 15 Eylül’de 04:00 UTC’de gerçekleşmesi bekleniyor. Ağ hash hızı 872 TH/s’ye düştü.

Ayrıca, Ethernodes verilerine göre, yatırımcıların yaklaşık %85’i artık Paris yükseltmesi ve Merge için hazır. Yazım anında, ETH fiyatı 1712 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar Ethereum (ETH) Biriktiriyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu