Ethereum Merge Sonrası Bitcoin’i Ne Bekliyor?

Normal piyasa koşullarına aykırı olarak, son birkaç hafta Ethereum’un pazar payında Bitcoin’e hakim olduğunu gördük. Ethereum Merge etrafındaki hype sayesinde, Bitcoin’in (BTC) kripto piyasa değerindeki payı son zamanlarda düştü. Bitcoin yatırımcıları, Ethereum yükseltmesi geçince hızlı bir geri dönüş umuyorlar. Bu arada, Ethereum (ETH) fiyatının yükseltme sonrasında nasıl tepki vereceği henüz belirsizliğini koruyor.

Merge Sonrası Bitcoin Fiyatı

Bu bağlamda, teknik göstergeler, son birkaç gün içinde Bitcoin’de artan ticaret faaliyetini gösteriyor gibi görünüyor. İki ay boyunca, Ethereum ticareti, pazar payı açısından BTC’yi gölgede bıraktı. Bu arada, Ethereum Merge’deki herhangi bir engel veya sorun, Bitcoin’i eski konumuna geri getirecektir. Blockchain uzmanları, başarılı bir yükseltme olma ihtimaline rağmen küçük sorunların olabileceği konusunda uyarıda bulundular.

Crypto Quant analizine göre, Bitcoin’in ticaret hacmindeki payı, Ethereum ile karşılaştırıldığında son zamanlarda en üst sıralarda yer aldı. Ayrıca, kripto para biriminin öncülük ettiği bir değişimi öneren bazı erken işaretler de var. Ethereum yükseltmesi 15 Eylül civarında yapıldıktan sonra, anlatı büyük olasılıkla kaybolacak. 

Pazar Hakimiyetinde Geçiş

Yüzde hacmine göre hakimiyet grafiği, 11 Eylül civarında Bitcoin’in işlem hacmi hakimiyetinde bir geçişe sahip olduğunu gösteriyor. Bu, Ethereum Merge’den sonra Bitcoin baskınlık modelinde bir değişiklik olabileceği anlamına geliyor.

“Bir geçiş oldu, bu da Bitcoin’in işlem hacmi açısından borsalarda daha baskın olmaya başladığı anlamına geliyor. Bu, Bitcoin’in Sürücü koltuğunu Ethereum’dan devraldığının açık bir işareti.”

Cryptoquant

Bu arada, ETH fiyatı 1.700 dolar civarında dalgalanıyor. Btcmagazin market verilerine göre, ETH fiyatı son 24 saatte %1,72 düşüşle 1.709 dolar seviyesinde bulunuyor. Öte yandan, Bitcoin son bir haftadır yukarı yönlü bir eğri üzerinde. Son bir hafta içinde, BTC %12,36 arttı. BTC fiyatı son 24 saatte %2.21 artışla 22.374$ seviyesinde bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   American Bank, Müşterilerine Bitcoin ve Ethereum Sunacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu