Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyeye Dikkat!

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) güç göstermeye devam ediyor. BTC, son 7 günde %12.12 kazanç elde ederek 22.309 dolar seviyesinde el değiştiriyor. Teknik grafiklere göre BTC, 200 günlük hareketli ortalamasının (MA) çok önemli bir kavşağında işlem görüyor.

En son BTC, bu seviyelerde güçlü bir ret ve ardından büyük bir düzeltme ile karşı karşıya kalmıştı. Popüler kripto analisti Ali Martinez’in açıkladığı gibi:

Bitcoin en son 12 saatlik grafikte 200MA’ya ulaştığında, dik bir düzeltmeyle karşılaştı. TD Sequential şimdi aynı seviyede bir satış sinyali sunarak bir geri çekilme öngörüyor. BTC, düşüş görünümünü geçersiz kılmak için 22.950 $’ın üzerinde 12 saatlik bir mum çubuğu basmalıdır.

Ayrıca, Bitcoin’in gerçekleşen kar/zararına ilişkin zincir üstü veriler, Bitcoin’in her fiyat artışında kâr elde edildiğini gösteriyor. Bitcoin için Gerçekleşen kar/zarar oranı şu anda 1.0’ın altında ve bu da güçlü bir ayı döngüsünü vurguluyor. Glassnode’un açıkladığı gibi:

İlginç bir gözlem, Haziran ayı başlarında başlayan ve Ağustos ortasında 0,58’e inen yükseliş eğilimidir. Bu model, bu yardım rallisi sırasında yatırımcılar tarafından kâr artışının gerçekleştiğini teyit ediyor.

Bitcoin İçin Bazı Olumlu Gelişmeler

Geçen hafta 20.000 doların altındaki düşüşleri denedikten sonra, BTC fiyatı geri dönecek kadar hızlıydı ve güçlü bir destek seviyesi olarak 20.000 doları tutuyor. Kripto analisti, son tweetlerinden birinde şunları yazdı:

Ağdaki yeni günlük BTC adreslerinin sayısı hızla artıyor gibi görünüyor ve haftalık ortalama 410.000 adres civarında geziniyor. 415.000 BTC adresinin üzerinde sürekli bir hareket, iyimser görünümü doğrulayabilir.

Ali Martinez
Bitcoin'de (BTC) Bu Seviyeye Dikkat! 2
Kaynak: Glassnode

Ayrıca, en az bir veya daha fazla Bitcoin‘e sahip toplam BTC adresi sayısı 100.000’e yaklaştı. Bu, perakende oyuncularının birikmeye devam ettiğini gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Analist: Son Bitcoin (BTC) Düşüşü Tehlikeli Değil!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu