Ethereum Merge Gerçekleşti! Şimdi Neler Olacak?

En önemli Ethereum yükseltmesi olan Merge, yıllar süren ertelemelerin ardından tamamlandı. 

İlk Ethereum proof-of-stake bloğu önerildi ve en büyük ikinci blok zinciri için yeni bir dönem başladı.  Ethereum Vakfı’nın en önde gelen isimlerinden Tim Beiko, “İyiyiz. Bitti. Birleştik” diye tweet attı.  

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Merge‘in gerçekleşmesine yardımcı olan herkesin “çok gurur duyması gerektiğini” ve bunun tüm ekosistem için “büyük bir an” olduğunu söyledi.   

Merkezi olmayan finans ve NFT’lerin merkezindeki blok zinciri olan Ethereum, çok fazla enerji tükettiği için rutin olarak eleştirildi. Ethereum araştırmacısı Justin Drake’e göre, Merge dünya çapında elektrik tüketimini %0,2 oranında azaltacak. 

Input Output CEO’su Charles Hoskinson, Merge’i bilimsel ilerlemenin “tanığı” olarak nitelendirdi. Merge blok zincirinin başarılı bir şekilde uygulanmasının sadece Ethereum blok zinciri için değil tüm endüstri için bir zafer olduğunu ekledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum, Amazon'dan Hızlı Büyüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu