Analiste Göre Bitcoin’de Boğaların Hakimiyetini Bu Seviye Onaylayacak

Bitcoin (BTC) fiyatı güçlü bir şekilde toparlanarak 22.000 $ seviyesinin üzerine çıktı. Yükseliş, yatırımcılar arasında artan duyarlılığın sinyalini verdi. İlginç bir şekilde, son BTC fiyat rallisi günlük adres sayısında büyük bir artışa yol açtı. Haftalık ortalama yaklaşık 410.000 adres eklendi. Haftalık ortalama adreslerin 415.000’in üzerine çıkması, boğanın devraldığını doğrulayacaktır.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Boğaların Devralmasını Bekliyor

Bitcoin fiyatı ayı piyasası rallisine devam ederken, geriye kalan soru BTC fiyatının dip yapıp yapmadığı. Tarihsel olarak Eylül, Bitcoin için harika bir ay olmadı ve 21 Eylül’de Fed tarafından 50 veya 75 baz puanlık bir artışa karar verecek olan TÜFE verilerinin ortasında oynaklık da artıyor. Ayrıca, Ethereum Merge bu hafta Bitcoin ağ etkinliğini de etkiliyor.

Kripto analisti Ali Martinez 12 Eylül’de bir tweet’te “dip içeride olabilir!” dedi:

“Ağdaki yeni günlük BTC adreslerinin sayısı, haftalık ortalama 410.000 adres civarında gezinerek hızla artıyor gibi görünüyor. 415.000 BTC adresinin üzerinde sürekli bir hareket, iyimser görünümü doğrulayabilir.”

7d hareketli ortalama grafiği, Haziran ortası seviyelerine sıçrayan yeni adreslerin sayısını gösterir. Bir önceki en yüksek seviye 415.000 civarındaydı. Bu nedenle, 415.000’in üzerinde bir artış, yükseliş rallisini doğrulamak için önemlidir.

Ayrıca, zincir üstü platform Santiment’e göre, Bitcoin’in Kar/Zarardaki İşlem Oranı verisi Mart ayından bu yana en yüksek seviyesinde. Traderlar BTC sıçramasının ortasında tekrar ticarete katıldıkça karlarda bir artış olduğunu gösteriyor.

Analiste Göre Bitcoin'de Boğaların Hakimiyetini Bu Seviye Onaylayacak 2
Kar/Zarardaki İşlemlerin Bitcoin Oranı. 
Kaynak: Santiment

“BTC’nin kâr/zarardaki işlem oranı Mart ayından bu yana en yüksek seviyesinde ve görünüşe göre pek çok kişi bu hafif sıçramayı tekrar ticaret için tetikleyici olarak görüyor.”

Santiment

BTC Fiyat Rallisini Etkileyen Faktörler

Bitcoin (BTC) fiyatının 18.702 dolardan toparlanması, traderların bir miktar kar elde etmek için “dipten al” fırsatını kullandığına işaret etti. Bu durum, Bitcoin’in bugün 3 haftadan beri ilk kez 22 bin doların üzerine çıkmasına neden oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Jim Cramer, Bitcoin'de Ciddi Fiyat Düşüşü Bekliyor

Ayrıca, 7 Eylül’den bu yana ABD doları endeksindeki sürekli düşüş, piyasada yükseliş eğilimini destekledi. Ayrıca, kripto vadeli işlemleri ve opsiyonları artan açık ilgiye tanık oldu.

Daha fazla bitcoin satın almak için MicroStrategy’nin SEC’e başvurusu da ralliye katkıda bulundu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu