CME Group, Eylül’de Ethereum Vadeli İşlemlerini Başlatacak

Önde gelen bir türev borsası olan Chicago Mercantile Exchange (CME) Group, düzenleyici incelemeyi beklerken 12 Eylül’de Ether vadeli işlemlerine ilişkin opsiyonları başlatma planlarını açıklayan bir bildiri yayınladı.

Müşterilere daha fazla esneklik sunmak için yeni opsiyon

CME grubundaki Küresel Hisse Senedi ve FX Ürünleri Başkanı Tim McCourt, yeni ETH vadeli işlemlerinin eklenmesinin, bugüne kadar 1,8 milyondan fazla sözleşme ticareti yapan mevcut Eter vadeli işlemlerinde görülen büyümeyi ve likiditeyi artıracağını belirtti.

Önümüzdeki ay merakla beklenen Ethereum Merge’e yaklaşırken, piyasa katılımcılarının ether fiyat riskini yönetmek için CME Group’a yöneldiğini görmeye devam ediyoruz. Said McCourt, yeni Ether seçeneklerimiz, çok çeşitli müşterilere daha fazla esneklik ve piyasadaki hareketli olaylardan önce eter maruziyetlerini yönetmek için ek hassasiyet sunacak.

FX Ürünleri Başkanı Tim McCourt

Ethereum’un 15 Eylül’de yapılması planlanan Merge’den önce, CME Group, ETH vadeli işlem opsiyonlarını içerecek ve ayrıca ‘CME Group’un Bitcoin opsiyonlarının yanı sıra mikro boyutlu Bitcoin ve Ether’i içeren mevcut Kripto para opsiyon sözleşmeleri paketini genişletecek yeni sözleşmeler imzaladı.

Eylül ayında piyasaya sürülecek Ether vadeli işlemleri, ETH’nin ABD doları fiyatının günde bir referans oranı olarak hizmet eden CME CF Ether-Dolar Referans Oranına dayalı olarak sözleşme başına 50 ETH olarak değerlendiriliyor.

Ethereum’un Merge ana ağ kontrol listesi tamamlandı

Ethereum’un çekirdek geliştiricilerinden Tim Beiko, dün bir tweet’te Mainnet’in beacon zinciri ile birleşmeye hazır olduğunu doğruladı. Bir aydan kısa bir süre içinde, her şey yolunda giderse, Ethereum blok zinciri, iş kanıtından (PoW) daha enerji verimli olan bir hisse kanıtı (PoS) mekanizmasına yükseltilecektir.

Kontrol listesi, Ethereum geliştiricilerinin spesifikasyonları, testleri, test ağlarını ve Ar-Ge’yi kontrol etmesi içindir. Son testnet Goerli bir süre önce yayına girdi ve başarılı oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İşte Uzmanlara Göre Ethereum Merge Yükseltmesinin Başarısızlık Olasılığı!

Beiko’ya göre, fikir birliği ve yürütme katmanı için yazılım ve yükseltmelerin uygulanması, Engine API’nin doğrulanması ve genel belgelerin yayınlanması gibi şeylerin tümü kontrol edildi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu