Coinbase CEO'su ABD'deki Olası Kripto Düzenlemeleri Hakkında Konuştu - BTC MAGAZİN

Coinbase CEO’su ABD’deki Olası Kripto Düzenlemeleri Hakkında Konuştu

Amerika Birleşik Devletleri’nin potansiyel yeni kripto düzenlemeleri hakkındaki söylentilere yanıt olarak, büyük kripto borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, bunun sektör için, özellikle de gelişmekte olan merkezi olmayan finans (DeFi) için neden kötü olabileceğini açıkladı.

CEO, uzun bir tweet ile Steve Mnuchin’in self-hosted cüzdanlarla ilgili yeni düzenlemeleri görev süresinin bitiminden önce gerçekleştirmek konusundaki planlarına yanıt verdi.

Bununla birlikte, önerilen düzenlemeler, finan kurumlarının ve kripto borsalarının self-hosted ve ya non-custodial cüzdanların alıcısı ve sahibini doğrulamasını gerektirecek.

Diğer yandan, bunun yaparken kendisine para çekme işlemi gönderilmeden önce o taraf hakkında kimlik bilgileri toplanacaktır.

Bununla birlikte, non-custodial cüzdanlar, DeFi ekosisteminin önemli bir parçasıdır çünkü herkesin, her yerde bu yeni teknolojiyi temel finansal hizmetlere erişmek için kullanmasına olanak tanır. Armstrong, kripto ve DeFi’nin açık doğasının inovasyonu güçlendirdiğini de belirtti.

Ayrıca CEO, yeni kimlik izleme düzenlemelerinin pratik olmayacağını ve birkaç nedenden ötürü kötü bir fikir olacağını belirtti.

DeFi’de birçok kripto kullanıcısı dapp’leri kullanabilmek için varlıkları akıllı sözleşmelere gönderir. Bir akıllı sözleşmenin, bu yeni gereklilikleri karşılayacak herhangi bir kişi veya kuruluşa ait olması gerekmez.

Ayrıca, gelişmekte olan piyasalarda kripto gönderen veya alan bazı kullanıcılar, bu yeni kuralların talep edeceği gerekli kanıtları sağlamakta zorlanabilir.

CEO, finansal gizliliğine önem veren birçok alıcının çeşitli şirketlere saldırıya uğrayabilecek veya çalınabilecek daha fazla kimlik belgesi sunmak istemeyebileceğini de belirtti.

Bununla birlikte CEO, bu düzenlemelerin ABD’nin etrafına bir duvar örerek başka yerlerde meydana gelen inovasyonlara erişimini keseceğini düşünüyor. Armstrong, “Bunun Amerika’nın bir finans merkezi olarak statüsünü riske atacağına inanıyorum” dedi.

Bazıları, yeni Biden yönetiminin kripto sektörüne ve finansal inovasyona daha açık olmasını umuyor. Ayrıca, düzenlemelerin ne zaman hayata geçeceğine yönelik herhangi bir bilgi bulunmuyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu