Dogecoin’den Sonra, Bu Altcoin Yükselişe Geçti!

Geçen hafta Dogecoin (DOGE), kripto pazarını %100’ün üzerinde sağlam kazançlarıyla fırtınaya soktu. Dogecoin fiyat rallisi, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının arka planında gerçekleşti.

Şimdi, kripto pazarının geri kalanından büyük ölçüde ayrılan başka bir altcoin var, Litecoin.

Yayın zamanı itibariyle, Litecoin (LTC), %13,61 artışla 62,77 $ fiyat ve 4,4 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor. Zincir üstü veriler, LTC balina adreslerinin kripto piyasası düzeltmesinden sonra 27 Mayıs’tan bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor.

Ayrıca. LTC/BTC ticaret çifti de son beş ayda %25 kazandı. Zincir içi veri sağlayıcı Santiment’in bildirdiği gibi:

“Litecoin şu anda iyi durumda ve geçici olarak kripto paketinden ayrılıyor. 1.000 LTC’ye sahip adreslerin miktarının Haziran ortasından bu yana hızla arttığını ve LTC’nin BTC’ye karşı fiyatının 12 Haziran’dan bu yana +%51 arttığını gördük”.

Litecoin Kabulüne Bir Destek

2 Kasım Salı günü küresel ödeme platformu MoneyGram, kullanıcıların Bitcoin, Ether ve Litecoin dahil olmak üzere dijital varlıkları satın almasına, satmasına ve saklamasına izin vereceğini duyurdu. Bu tesis neredeyse tüm ABD eyaletlerinde ve Columbia Bölgesi’nde kullanılabilecek.

MoneyGram’ın dünya çapında çok büyük bir ayak izine sahip olduğu düşünüldüğünde, bu özellikle Litecoin (LTC) benimsemesi için büyük bir destek olabilir. Litecoin kurucusu Charlie Lee şunları ekleyerek haberi paylaştı:

Litecoin Zirvesi 2022 açılış konuşmasında bahsettiğim gibi, benimseme Litecoin için en önemli şeydir. Bu yüzden, şimdi Litecoin satın almak için MoneyGram’ı kullanabildiğim için çok heyecanlıyım! Bunu gerçekleştirdiğiniz için Coinme’ye teşekkürler. PS Evet, nefret edenlere cevap vermek için Litecoin hala hayatta.

Şu an itibariyle 64 dolar bir direnç gibi görünüyor! Bunun üzerinde bir kırılma daha güçlü bir ralliye yol açabilir. Mevcut fiyat artışıyla LTC, son üç aydaki tüm kayıplarını geri aldı. Ancak, bugüne kadar ATH’sinden %50’nin üzerinde düşüşle işlem görmeye devam ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Solana: Rekor Sermaye Girişleri, Tüm Zamanların En Yüksekleri Ve Yeni Ortaklıklar

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu