Instagram, NFT Marketplace’ini Başlatacak

Sosyal medya devi Instagram, Perşembe günü yaptığı duyuruya göre, kullanıcılarının yakında kendi tokenlerini basmasını mümkün kılacak. 

Yaygın olarak kullanılan fotoğraf paylaşım uygulaması, içerik oluşturucuların NFT’lerini satmalarına izin verecek kendi pazarını da başlatacak.  

Duyuru, Instagram’ın ana şirketi Meta’nın, kripto para piyasasının bu yılın başlarında büyük bir düzeltme yaşamasına rağmen Web3’e daha derine dalmaya istekli olduğunu gösteriyor.      

Financial Times, Meta’nın yaratıcıların Ocak ayında NFT’leri basmasına ve satmasına izin verme planını açıkladı. Meta, başlangıçta yeni NFT özelliklerini tüm kullanıcılara sunmadan önce belirli bir içerik grubuyla test edecek.

Mayıs ayında Meta, içerik oluşturucuların NFT’lerini profil resimleri olarak göstermelerine de izin verdi.  Meta şimdilik Ethereum, Flow ve Polygon blok zincirlerini destekliyor, ancak gelecekte Solana dahil başka seçenekler de eklemeyi planlıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Amazon, NFT Dünyasına mı Giriyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu