Dogecoin’in Kurucusu Japonya’da Hırsızlık Mağduru Oldu

Shibetoshi Nakamoto Olarak Bilinen Billy Markus, Şık Bir Halk Tuvaletinde Cüzdanını Unutarak 8.600 DOGE Değerinde Nakit Kaybetti

2013 yılında “Shibetoshi Nakamoto” rumuzu ile tanınan ve Jackson Palmer ile birlikte internet fenomeni Dogecoin’i (DOGE) yaratan Billy Markus, Japonya’daki tatilinde maruz kaldığı bir hırsızlık olayını Twitter üzerinden paylaştı.

Markus, Twitter’daki paylaşımında yaklaşık 500 dolar değerindeki paranın, hırsızlar tarafından çalındığını belirtti; bu miktar, yaratıcı olduğu kripto para birimi Dogecoin ile değerlendirildiğinde yaklaşık 8.600 DOGE yapmakta.

Markus’un anlattığına göre, bu olay “fancy” (şık ve modern) bir halk tuvaletinde yaşandı. Markus, tuvaletin tasarımından etkilenmiş, cüzdanını orada unuttuktan sonra birkaç dakika içinde durumu fark edip geri döndüğünde cüzdanın yerinde, ancak içindeki paranın tamamen çalındığını belirtti.

Dogecoin‘in kurucusu, bu hırsızlık eylemini bir turistin gerçekleştirdiğine inanıyor ve bir Japon vatandaşının böyle bir şey yapmamış olacağını düşünüyor. Markus’a göre, kendi yarı Japon kimliği ve genel olarak Japon kültürünün saygılı doğası, yerel birinin bu tür bir hırsızlık yapmasını pek olası kılmıyor.

Markus, ayrıca bu tatil sırasında yaşadığı güzel anları ve deneyimleri de takipçileri ile paylaşmayı ihmal etmiyor.

Öte yandan, kripto dünyasından diğer önemli bir isim olan Elon Musk da, Markus’un kripto para ve vergilerle ilgili bir diğer tartışmasına dahil oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Litecoin'in MimbleWimble Kodu 15 Mart'ta Hazır Olacak

Markus, SEC Başkanı Gary Gensler’in kriptonun doğuştan bir değeri olmadığı yönündeki ifadelerine Twitter üzerinden tepki göstermişti.

Eğer bu durum doğruysa, Markus ABD hükümetinin kendisinden kripto satışı nedeniyle aldığı vergiyi iade etmesi gerektiğini belirtti. Elon Musk ise Markus’a destek olarak, eğer kripto için vergi ödeniyorsa, bunun kriptonun “gerçek” bir değere sahip olduğu anlamına gelip gelmediğini sorguladı.

Dogecoin’in yaratıcısı, kripto para dünyasına dair sıkça eleştiriler getiriyor ve yatırım yapmanın zihinsel bir hastalıkla benzer olduğunu dile getiriyor.

Markus, Bitcoin ve Ethereum gibi belirli kriptoları sevmesine rağmen, özellikle ERC-20 tokenlarına dair ciddi şüpheler taşıyor ve bu konudaki görüşlerini zaman zaman Twitter üzerinden paylaşıyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu