Ethereum’da Satış Rüzgarı, Bitcoin’de Sadık Balinalar – İşte Kripto Piyasasının Son Durumu

Orta Doğu'daki jeopolitik gerilimler ve Stars Arena hack olayının gölgesinde, büyük kripto oyuncuları nasıl hareket ediyor?

Kripto uzmanı sunnydecree, X uygulaması aracılığıyla Bitcoin balinalarının, Ethereum sahiplerine kıyasla daha sadık olduklarını belirtti.

Şu an piyasada her iki kripto para birimi de düşüş yaşamakta; fakat büyük Ethereum sahipleri Ethereum’larını hızla satıyor. 2018’deki kripto düşüşünde de benzer bir durum yaşandı.

Ethereum fiyatı, haftanın başından bu yana %3,70’lik bir düşüşle 1.634 dolardan 1.573 dolara geriledi.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise Pazartesi gününden bu yana %2,75 değer kaybetti ve şu anda 27.164 dolardan işlem görüyor.

Bu düşüşün nedenleri arasında yakın tarihte yaşanan Stars Arena’nın hacklenmesi ve Orta Doğu’da devam eden jeopolitik gerilimler yer alıyor.

Kripto uzmanı Ali Martinez, Ethereum’un eğer 1.530 doların üzerinde kapanış yaparsa sert bir düzeltme yaşayabileceğini belirtiyor. Ethereum şu an kritik bir bölgede bulunuyor.

En büyük 10 Ethereum cüzdanı, diğer balinalar Ethereum’larını satarken, Ethereum stoklamaya devam ediyor.

Yakın zamanda Santiment tarafından paylaşılan zincir içi verilere göre, ilk 10 kripto borsası cüzdanı toplam Ethereum arzının %8,81’ine sahip.

Buna karşılık, borsa dışı en büyük 10 Ethereum adresi ise toplamda 39,11 milyon ETH tutuyor.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1711924636102066264?s=20

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Gaz Ücretleri Yeni Zirveye Ulaştı

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu