Dünyanın En İyi Kripto Para Birimi Merkezleri - BTC MAGAZİN

Dünyanın En İyi Kripto Para Birimi Merkezleri

Dijital varlıklar her yıl daha popüler hale geliyor. 10 yıl önce piyasaya sürülen kripto para birimi teknolojisi bugün ilerlemeye devam ediyor. 2017’nin boğa koşusundan önce, San Francisco, Zug ve Prag gibi yerlerin bulunduğu, dünyada sadece birkaç kripto para birimi noktası vardı. Bu bölgelerde hala büyük bir kripto para birimi mevcudiyeti var, ancak geçen yıl boyunca parlayan ve sürekli olarak dünya çapında en iyi kripto para birimi merkezlerinden bazıları haline gelen başka bölgeler de var.

Japonya

Japonya, 2017’de kripto para piyasası kabulü söz konusu olduğunda büyümede hız kazanmaya başladı ve ülke bu çabayı 2018’de sürdürdü. Ayrıca Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) , 1 Nisan 2017’de “Ödeme Hizmetleri Yasası” nı yürürlüğe koydu .

İki yıl boyunca ülke yetkilileri, dijital para birimlerini çevreleyen çok çeşitli düzenleyici kurallar yaratıyor ve ticaret platformlarını lisanslamaya başladılar. Ülke, bölgede iş modellerini kurmak isteyen yeni girişimler ve diğer kripto girişimlerinde bir saldırı gördü. Bu eğilim, Japonya’nın düzenleyicilerini son 12 ay boyunca yüksek vitese geçirdi.

Malta

Akdeniz’de bir Avrupa ada ülkesi olan Malta Cumhuriyeti, geçen yıl da kripto para birimleri için sıcak bir nokta haline geldi. Bölge, Nisan 2017’de Malta Başbakanı Joseph Muscat’ın desteklediği bir “Blockchain Stratejisi” programını başlattı . 2018’de, bölgede büyük miktarda kripto para birimi işletmesi gerçekten çok büyük miktarda kripto kurmaya başladı. Malta hükümeti, adadaki düzenleyici standartların sağlanmasına yardımcı olmayı planlayan Malta Dijital Yenilik Otoritesini (MDIA) yarattı.

Binance , Waves , Okex ve Bittrex gibi tanınmış ticaret platformları , 2018’de Malta’da faaliyete geçti. Geçen Ekim’de, Malta’da kripto para birimleri ve ilk madeni para teklifleriyle (ICO’lar) çalışmayı planlayan pek çok sağlayıcı, yasal olarak faaliyet göstermek üzere bir sınavdan geçmek zorunda kaldı. Ama sadece yüzde 39’u bu sınavdan geçebildi. Kasım ayında, Malta düzenleyicileri dağıtılmış defter teknolojisi projeleri (DLT’ler) ve ICO’lar için test kriterleri yayınladılar . Tüm yıl boyunca, Malta kriptokrasi ve blok zinciri çözümlerine karşı daha ileri görüşlü bir bölge olma ününü kazanmıştır.

Güney Kore

Güney Kore bu yıl düzenlemeler konusunda büyük olmasına rağmen, ülke kripto para birimi kabulü konusunda en üst sırada. Yine, diğer yeni sıcak noktaların çoğunda olduğu gibi, Güney Kore’nin kripto ateşi, 2017’de Bithumb ve Upbit gibi borsalardan kaynaklanan büyük miktarlarda ticari hacimlerle başladı. Güney Koreli otoritelerle ilgili düzenlemeleri hızlandıran haberler, 2018 yılının ilk iki ayında en önemli başlıklardı.

Ülkeden memurlar, isimsiz kripto para birimi ticareti üzerine hesap sistemi başlattılar . Yeni uygulanan kurallarla, Güney Kore, kripto para birimi işlemcilerinin borsalara kimlik tespiti yapmasını gerektiren bir sistem olan gerçek isim protokolünü kabul etti.

Hong Kong

Hong Kong her zaman kapitalist enerji ve girişimcilikle dolu bir bölge. Çin kripto para birimi alım satım işlemlerini ve ilk madeni para tekliflerini (ICO) yasakladığından beri, Hong Kong dijital devrim için bir mekân olmuştur . Bölgede Anx, Bitspark, 300cubits, Bit-z, Okcoin, Genesis Block, IOHK, BTCC ve benzeri şirketler de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi şirketi faaliyet göstermektedir. Mayıs ayında Hong Kong hükümeti, organize suç sendikalarının bitcoin kullanmadıklarını belirten 2018 Para Aklama ve Terör Finansmanı Risk Değerlendirme Raporunu yayınladı .

Geçtiğimiz Ağustos ayında, Hong Kong makamları basına finansal teknoloji yeteneklerini ve blok zincirleme girişimlerini çekmeye çalıştıklarını söyledi. 2018’de, dünyanın en büyük madencilik teçhizat üreticilerinden  üçü Bitmain , Canaan ve Ebang , ülkedeki ilk halka arz (IPO) başvurusunda bulundu. Kasım ayında, Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu , bölgedeki kripto para birimi işlemleri için yeni düzenleyici kılavuz ilkeleri belirleyen iki genelge yayınladı . Kurallar tüm kripto aracıları için geçerli olsa da, işletmeler hala orada çalışmak için Hong Kong’a akın ediyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: Bitcoin.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu