Elon Musk’ın Tweeti ile DOGE Fiyatı Fırladı

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, iki gün önce Twitter’dan uzak durma sözü vermesine rağmen, Dogecoin ile geri döndü. Bu sabah Doge ile ilgili bir dizi tweet’te Musk, kripto topluluğunu bir satın alma çılgınlığına soktu ve yatırımcılar harekete geçmek için tam anlamıyla itişip kakıştı.

Musk’ın tweet’lerinin ardından DOGE’nin fiyatı bu sabah % 70’den fazla fırladı ve sonunda 24 saatlik en yüksek değer olan 0,0598 dolara ulaştı.

Elon Musk tweetlerinden birinde, Doge’nin ikonik Shiba Inu köpeğini kaldırdığına dair bir görüntüsünü içeren Lion King’den ilham alan bir mem paylaştı.

Bir saat sonra, Doge ile ilgili iki tweet daha paylaştı; biri kripto varlığı “halkın kripto parası” olarak tanımlarken, bir diğeri “yükseliş yok, düşük yok, sadece Doge” diyor.


Bu, Tesla CEO’sunun bir kripto para birimini etkilediği ilk sefer değil. Musk’ın geçmişte Doge hakkında birkaç kez konuştuğu yaygın olarak biliniyor. Daha geçen hafta, Twitter biyografisini tek bir kelime olan #Bitcoin olarak değiştirerek Bitcoin’i pompaladı.
Kripto alanında bu tür dengesiz fiyat hareketlerinin olması alışılmadık bir durum değil. 29 Ocak’ta DOGE, Reddit grubu WallStreetBets üyelerinin pompalamasıyla % 800’den fazla arttı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Roger Ver, Dogecoin'in Bitcoin'den Çok Daha İyi Olduğunu Söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu