Eski Ethereum Balinası Binlerce ETH Taşıdı

Ethereum üzerindeki ICO döneminde aktif olan Ethereum cüzdanları, aniden büyük meblağları ilgili cüzdanlara taşımaya başladı. On-chain uzmanları, fonların staking sözleşmelerine geçtiğini varsayıyor.

Başlangıçta, ICO cüzdanındaki fonlar Ekim ayında geri hareket etmeye başladı. Altı yıldır atıl durumda olan cüzdan, yaklaşık 80 milyon dolar değerinde yaklaşık 50.000 ETH’yi staking’e taşıdı.

Daha sonra cüzdan, Genesis’te üç adresle 120.000 ETH aldı ve bu da onu tüm ağdaki kripto para birimi borsalarıyla ile ilgili olmayan en büyük cüzdanlardan biri haline getirdi. Ancak kısa bir süre sonra balina, Genesis’ten aldığı 53 milyon dolarlık fonu yeni bir adrese taşımaya karar verdi.

Balinaların adreslerindeki fon hareketleri önemsiz gibi görünse de, asıl önemli olan onların eylemlerinden çıkarabileceğimiz genel eğilimlerdir. Çok sayıda dikkate değer Ethereum adresi, kendi başına bir sinyal olan staking adreslerine aktif olarak fon taşıyor.

Ethereum’un staking sözleşmesi, stake süresi bitene kadar yatırımcıların fonlarını geçici olarak kilitler ve pratik olarak önemli miktarda ETH’yi piyasa dolaşımından çıkarır. Yakma işlemlerine ek olarak, arzın bir kısmının piyasaya ulaşmadığı gerçeği göz önüne alındığında, stake edilen Ethereum arzının büyük bir yüzdesi Ethereum için bir yükseliş faktörü görevi görebilir. Keşfettiğimiz cüzdanda olduğu gibi balinalar fonları staking’e kaydırırken, öngörülebilir gelecekte piyasada çok daha az satış baskısı beklemeliyiz. Ne yazık ki, Ethereum staking iki ucu keskin bir kılıçtır: fonların kilidi açıldığında, yatırımcılar ETH satışlarında hızlı bir artış ve anormal derecede yüksek oynaklık için kendilerini hazırlamalıdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Elon Musk, Bitcoin ve Ethereum Fiyatı İçin Paylaşımda Bulundu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu