Ethereum Cüzdanları Google’a Bağlanacak!

Google’a dahil edilen yeni kripto özellikleri, artık Ethereum cüzdan adreslerinin yalnızca Google arama motoruyla Ether bakiyelerini doğrudan izlemesine izin verecek. Bu geliştirme ile, kullanıcıların benzer bir amaca ulaşmak için mutlaka Etherscan’a gitmesi gerekmeyecek.

Google Ventures Müdürü Han Hua’nın Salı günü bir Twitter gönderisinde yeni kripto özelliğinin Google‘a entegrasyonunu duyurdu. İlginç bir şekilde, Ethereum’u Google’a bağlayan bu son özellik, veri korumasını tamamen siler.

Google, internet kullanıcılarını blok zinciri tabanlı ve Web3 keşifleri dünyasına tam olarak bağlamayı hedefliyor

Özellikle, bu gelişme, Google’ın internet kullanıcılarını blok zincir tabanlı ve Web3 keşifleri dünyasına bağlama konusundaki kararlılığını yeniden teyit ediyor. Son zamanlarda, teknoloji tabanlı şirket, popüler kripto borsası Coinbase ile ortak oldu. Bu ortaklık, bildirildiği gibi, müşterilerinin bulut hizmetleri için kripto para birimleri ile ödeme yapmasına izin verdi. Ortaklığın vesilesiyle Google, değişim için gelişmiş veri hizmetleri tasarlayan Coinbase için Bulut sağlayıcısı olarak ortaya çıktı.

Dahası Coinbase, devasa blok zinciri verilerini işlemek için Google Cloud’a yatırım yapmayı planlıyor. Ayrıca kripto borsası, müşterilerine “makine öğrenimi odaklı kripto bilgileri” sunmak için Google tarafından kullanılan analitik araçları keşfetmeyi amaçlıyor. Google Cloud’un CEO’su Thomas Kurian’a göre şirket, dünya genelinde gelişen Web3 müşterilerine hizmet vermeyi dört gözle bekliyor. Coinbase ile ortaklığa değinen Kurian şu açıklamada bulundu:

Coinbase’in stratejik bulut ortağı olarak Google Cloud’u seçmesinden gurur duyuyoruz.

CEO, firmanın müşterilerinin hizmetlerinden tam olarak yararlanmasını sağlama taahhüdünü yineledi. Bununla birlikte, Google, 2023’ün başlarında uygulamaya başlamayı planlıyor. Coinbase’in ötesinde, şirket ayrıca Ethereum‘un Proof of Work’den (PoW) Proof of Stake’e (PoS) geçişine güveniyordu.

Tepkiler, Ethereum arama motoru özelliğinin entegrasyonunu izliyor

Bu arada, Google’ın en son entegrasyonu, topluluk üyelerinden çok sayıda tepki aldı. Web3 geliştirme platformu Alchemy’nin Geliştirici İlişkileri Müdürü Vittorio Rivabella, gelişmeye tepki gösterdi. Rivabella, Ethereum adres arama özelliğinin entegrasyonunu “Boğa” olarak tanımlıyor. Ancak Web3ArtBlog.NFT’nin eski genel yayın yönetmeni SadPanda.blockchain, gelişmeye farklı bir tepki verdi. Editör, Google’ın “bizi cüzdanlarımız aracılığıyla hedeflemek için blok zinciri verilerimizi reklamverenlere satacağını” savundu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bloomberg: Ethereum, BTC'nin Piyasa Değerini Aşma Yolunda

Dijital varlık hizmetleri platformu Matrixport’un baş yatırım sorumlusu Markus Thielen, Google’ın çabalarını yansıttı. Thielan yaptığı açıklamada, Google’ın web3 alanındaki çabasının şaşırtıcı olmadığını söyledi.

Çabaları övdü, ancak Web3 için toplu bir benimseme olayının “iPhone’un bir kripto cüzdanı olarak kullanılabildiğinde” ortaya çıkabileceğine inanıyor:

 “Bu olursa ve ne zaman olursa, kripto endüstrisi bir kalp atışında saatte 100 milden 250 mil hızla gidecek”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu