Ark Invest Analistine Göre Bitcoin 1.000.000 Dolara Ulaşacak

Daha önce 1 milyon dolarlık cesur bir Bitcoin tahmini yapan Ark Investment Management analisti Yassine Elmandjra, kripto para piyasasındaki sorunlu koşullara rağmen geri adım atmıyor.

Şirket CEO’su Cathie Wood’a göre, dijital varlık piyasasının büyük çapta düzeltilmesi, her zaman kripto yanlısı olan yenilik temalı ETF için bir sorun değil. Federal Rezerv tarafından uygulanan sıkı para politikası, yatırımcıların 2022 yılına kadar dijital varlıklarını aktif olarak satmalarının ana nedenidir.

Ark’ın kripto analisti Elmandjra, Bloomberg’e, son zamanlarda yaşadığı cansız fiyat performansına rağmen dijital altında hala büyük bir fırsat bulunduğunu söyledi. Para politikası sıkılaştırma döngüsünün sonunda piyasanın büyük olasılıkla toparlanacağına ve bu on yılın ortasında başka bir boğa koşusuna geçeceğimize inandığı için 1 milyon dolarlık tahmin devam ediyor. Elmandjra, her kullanım durumunu üst üste koyarsak, piyasanın 28 trilyon dolarlık bir fırsat görebileceğine inanıyor, bu da Bitcoin başına bir milyon dolardan fazla anlamına geliyor. Tahmin çok iyimser görünse de, Michael Saylor gibi bazı önde gelen Bitcoin etkileyicileri böyle bir analizi destekleme eğilimindeler.

Ne yazık ki, Cathie Wood’un fonları için işler o kadar parlak görünmüyor çünkü çoğu Ark ETF’si finansal piyasalardaki boğa koşusu sırasında kazandıkları tüm değeri kaybetti. Son zamanlarda Wood, borsayı kötü etkilediği ve geri döndürülemez etkilere neden olabileceği için Fed’den faiz artırım döngüsünü durdurmasını istediği bir açık mektup bile yayınladı. Çoğu kullanıcı mektubu kötü karşıladı ve Wood’un bu konudaki önyargısını ve tarafsızlığını vurguladı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin ve SHIB Artık e-Ticaret Devi eBay'de Harcanabilir

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu