Ethereum (ETH) Fiyatında Daha Fazla Yükseliş Bekleniyor

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 1.200 $ seviyelerine yaklaşırken biraz satış baskısı altında kalmıştı. Bununla birlikte, ETH fiyatı son zamanlarda biraz toparlanma gösteriyor ve 1375 $ seviyelerine yükseldi.

Bazı zincir üstü göstergeler, Ethereum için ağ etkinliği açısından olumlu bir gelişmeye işaret ediyor. Santiment’in raporlarına göre:

Ethereum’un oluşturulan yeni adres miktarı, Ağustos ayının başından bu yana görülen en yüksek seviye olan günde 70 bin civarında seyrediyor. Ve Eylül ortasındaki bir miktar belirsizliğin ardından, borsalardaki ETH arzı %14,6’ya düştü.

Ethereum (ETH) Fiyatında Daha Fazla Yükseliş Bekleniyor 2
Kaynak: Santiment

Haziran ayındaki büyük satıştan sonra, Ethereum (ETH), Merge yükseltmesinden önce 2.000 dolara kadar sağlam bir artış sağladı. ETH fiyatı, bir kez daha geri dönmeden önce Haziran ayının en düşük seviyelerinden yaklaşık %80 yükseldi.

Geçen ay, Ethereum (ETH) Merge yükseltmesini başarıyla gerçekleştirdi ve ETH fiyatı bir ‘haberi sat’ türünde bir hareket gösterdi. ABD hisse senedi piyasaları güçlü satış baskısı altına girerken, ETH ve daha geniş kripto piyasası da benzer bir kaderle karşı karşıya kaldı.

Eylül ortasından bu yana ETH sürekli satış baskısı altında. Merge olayından bu yana, ETH fiyatı %25’ten fazla düzeltildi.

ETH şu anda 1.375 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Ancak, ETH etrafındaki tartışma oranları yedi ayın en düşük seviyesine düştü. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, ETH’ye yönelik düşük kitle ilgisinin daha yüksek bir sıçrama şansına yol açtığını belirtiyor:

Ethereum, 1.375 $ işaretinin üzerine çıkarak 27 Eylül’de en son görülen seviyelere geri döndü. Görünüşe göre alım satım kalabalığı, ilgilerini diğer kripto paralara çevirerek, ETH fiyatlarını normalden çok daha az direnç ve beklentiyle yükselmeye bıraktı.

Ethereum (ETH) Fiyatında Daha Fazla Yükseliş Bekleniyor 3
Kaynak: Santiment

ETH’nin bu ivme ile devam edip edemeyeceğini görmek ilginç olacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bloomberg: Bitcoin ETH'yi Takip Ederse 100.000 Dolara Ulaşabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu