Ethereum (ETH) Fiyatının 1.500 Doları Aşmasına Rağmen, Duygu Negatif Kalıyor. Tedbirli Olma Zamanı mı?

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, geçen hafta keskin bir geri dönüş kaydetti. ETH fiyatı, piyasa değeri 200 milyar dolara yaklaşarak 1.500 dolar seviyelerini aştı.

Haftalık grafikte, ETH fiyatı %45’ten fazla değer kazandı ve altcoin alanında güçlü bir ralliye yol açtı.

Bununla birlikte, zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, ETH etrafındaki genel duyarlılığın, kalabalığın bu toparlanmaya çok az inandığı için olumsuz kaldığını belirtiyor. Santiment’e göre:

Ethereum’un 12 Haziran’dan bu yana ilk kez 1.500 doların üzerine çıkması, kalabalığın bu toparlanmaya çok az inandığı için gerçekleşiyor gibi görünüyor. Buna rağmen, 30 günlük yatırımcıların ortalama $ETH getirisi, Ağustos 2021’den bu yana en yüksek seviye olan +%28’e yükseldi.

Ethereum (ETH) Fiyatının 1.500 Doları Aşmasına Rağmen, Duygu Negatif Kalıyor. Tedbirli Olma Zamanı mı? 2
Kaynak: Santiment

ETH Kar Rezervasyonu Kartlarda mı?

Son fiyat rallisi, özellikle yakın zamanda yaklaşık 1.000 $ karşılığında ETH satın alan kısa vadeli traderlar için bir miktar kar rezervasyonu görebilir. Öte yandan, kârdaki ETH arzının yüzdesi geçen hafta %15 arttı. Bu nedenle, kâr rezervasyonu şansını göz ardı edemeyiz.

Veri sağlayıcı Glassnode’un açıkladığı gibi:

“Geçen ay boyunca, dolaşımdaki $ETH arzının neredeyse %7,8’i zincir üzerinde işlem gördü ve el değiştirdi. Kardaki toplam ETH arzı, mevcut fiyat rallisinden önce %41’lik en düşük seviyeleri gördükten sonra şimdi %56’ya yükseldi.”

Ethereum (ETH) Fiyatının 1.500 Doları Aşmasına Rağmen, Duygu Negatif Kalıyor. Tedbirli Olma Zamanı mı? 3
Kaynak: Glassnode

ETH türev piyasasına bakıldığında, şu an itibariyle borsalar arasında fonlama düşük kalıyor.

Bu, ETH’nin zaten oldukça sağlam bir yükseliş verdiği göz önüne alındığında, mevcut fiyatta herhangi bir yeni pozisyon oluşturmaktan kaçınılabileceğini gösteriyor. Ayrıca, CoinShares’e göre, ETH, bir miktar kar rezervasyonunu düşündüren üç haftalık ardışık girişlerin ardından geçen hafta 2,6 milyon dolarlık net çıkışa tanık oldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Eski Ethereum Balinası Harekete Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu