Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini: ETH 2.000 Dolar’a Ulaşacak mı?

Grayscale Investments’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısındaki zaferine tepki olarak ETH fiyatı Salı günü arttı ve $1,630 destek seviyesinden direnç noktası olan $1,700’ün üzerine çıktı. Fiyat $1,740’ta yeni bir haftalık zirve yaparak şu anda $1,718 seviyesinde işlem görüyor.

ETH Fiyatı $2,000’a Ulaşacak mı?

Ethereum, birkaç hafta önceki yaygın satış baskısından kurtulamadı ve öne çıkan akıllı sözleşme platformu $1,540’a kadar geriledi. Bu dönemin ardından $1,630’da bir konsolidasyon dönemi başladı. Yatırımcılar, Grayscale’ın SEC’e karşı zaferi sayesinde genel olarak kripto piyasasının toparlanmasını sağladı. En büyük dijital varlık yönetimi firması, Bitcoin Trust (GBTC) ürününü spot bir borsa yatırım fonuna dönüştürmesini engelleyen SEC kararına itiraz ederek mahkemeye başvurmuştu.

Uzun süren mahkeme mücadelesinde Grayscale, temyiz mahkemesine başvurdu ve SEC’e karşı tarihi bir zafer elde etti. Engelin kalkmasının ardından SEC’in Grayscale’ın önceki teklifini yeniden değerlendirmesi gerekiyor.

Zaferin ardından Bitcoin fiyatı, $26,000 destek seviyesinden $27,000’ün üzerine çıkarak toparlandı. Ethereum ve diğer altcoinler, kripto piyasasının toplam değerinde %4.4’lük bir artışla $1.1 trilyona çıkmalarına neden olan sürpriz ralliye katıldı.

Rallinin $2,000’a kadar uzanmasının mümkün olması için $1,700 destek seviyesinin korunması gerekiyor. Bu daha yüksek destek, kenarda bekleyen yatırımcıların yaklaşan ralliye katılmalarını teşvik edebilir.

Ancak, yatırımcıların, $1,740 ile $1,750 arasındaki dar aralıkta satıcıların bulunduğunu göz önünde bulundurarak dikkatli olmaları gerekiyor. 200 günlük Üssel Hareketli Ortalama (EMA) bu direnci izlemeye değer kılıyor. İki senaryo gerçekleşme olasılığına sahip.

ETH/USD günlük grafiği
ETH/USD günlük grafiği

$1,750’in üzerine çıkılması, Ethereum’un $2,000’a tırmanma olasılığını artırırken, devam eden düzeltmenin yerinde kalması durumunda, ETH fiyatının $1,600 ile $1,630 arasındaki destek bölgesini yeniden test etme riski artar.

Hareketli Ortalama Yakınsama/Iraksama (MACD) göstergesinden gelen bir al sinyali, boğaların üstün olduğunu gösteriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bill Barhydt Çarpıcı Ethereum (ETH) Fiyat Tahmininde Bulundu

Eğer yatırımcılar, ETH fiyatının ciddi bir şekilde düşmesini engellerse, $1,700’taki hemen hemen destekten bir toparlanma gerçekleşebilir – 100 günlük EMA (mavi).

ETH Fiyatı Boğa Koşusunu Onaylamaktan Uzak

$1,740’a olan ralliye rağmen, Ethereum, günlük grafikte anahtar hareketli ortalamaların tümünün altında kalıyor. Eğer 50 günlük EMA, 200 günlük EMA’nın altında geçerek death cross modelini tamamlarsa, düşüş devam edebilir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) da aşırı satım bölgesinden nötr bölgenin ortasına toparlandıktan sonra bir düzeltme eşiğinde. Başka bir geri çekilme, satıcıların hiçbir yere gitmediğini ve kontrolü yeniden ele almak için hazır olduklarını gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu