Ethereum (ETH) Fiyatının Yükselişe Geçmesi Bekleniyor!

Santiment zincir üstü veri sağlayıcısı, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum‘un fiyatının neden yakında yükselebileceğini gösteren bir tweet yayınladı.

“Yukarı trend ve yükseliş ayrışması”

Santiment’in yakın tarihli bir tweet’ine göre, geçtiğimiz ay boyunca, Ethereum zincirinde etkileşimde bulunan benzersiz adreslerin sayısı ETH fiyatı düşerken hafif bir büyüme gösterdi.

Santiment ekibi, Ethereum’un kullanımının arttığını ve bu da bir ETH fiyat artışı için güçlü ön koşullar sağladığını vurguluyor.

Ethereum yatırımcıları fiyat düşüşüne rağmen kârda

Geçen gün başka bir veri sağlayıcısı IntoTheBlock tarafından bildirildiği üzere, Ethereum adreslerinin neredeyse %70’i varlığı kârda tutuyor.

ETH’nin 16 Kasım’da ulaştığı 4.891 dolarlık tarihi zirveye kıyasla fiyattaki %40’lık düşüşe rağmen, Ethereum’un karlılığı yüksek kalıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, ETH 2.922 $’dan el değiştiriyor ve %1.35’lik bir artış gösteriyor ancak yine de önemli psikolojik seviye olan 3.000 $’ın altında işlem görüyor.

Ethereum “Merge” bu yaz gerçekleşecek

Ethereum’un en büyük ve en çok beklenen yükseltmesi “Merge” (Ethereum 2.0 olarak da bilinir) bu yaz ETH geliştiricileri tarafından planlandı, ancak kesin tarih henüz onaylanmadı.

Bu yükseltme, Ethereum’un enerji tüketen proof-of-work mekanizmasından daha çevre dostu olduğuna inanılan proof-of-stake mekanizmasına geçişini sağlayacak.

Dallas Mavericks takımının sahibi milyarder ve yatırımcı Mark Cuban da dahil olmak üzere pek çok kişi bu yükseltme konusunda iyimser. Daha yeşil bir kripto olmanın yanı sıra, bu yükseltme, PoS yoluyla çok daha az Ether basılacağı için lider altcoinin dolaşımdaki arzını azaltacaktır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bloomberg'den Korkutan Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu