Curve DAO Token (CRV) Nedir? Curve DAO Token (CRV) Geleceği ve Yorum 2022

Curve DAO Token (CRV) Nedir?

Curve DAO Token (CRV) verimli ve düşük maliyetli stabilcoin ticareti sağlayan Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir döviz likidite havuzudur.

DAO’yu kontrol etme ve ücretleri tüketmenin yanı sıra, Curve Finance’te sağlanan likidite ile CRV ödüllerini artırmak için CRV’ler kilitlenebilir. Yapılan açıklamalara göre oy kilidi ile ulaşılabilecek maksimum çarpan 2,5 olarak belirlenmiş olup maksimum desteğin sağlanabilmesi için kilitlenmesi gereken CRV sayısı konusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonun kısaltması olarak bilinen DAO’nun merkezi yoktur. Algoritmalar, insanları değil, protokolleri yönlendirir. Bu nedenle DAO’daki kararlar algoritmik yöntemler ve insanların oy hakları ile ilgilidir.

Platform tarafından açıklandığı gibi, likidite göstergesi kazanan ağırlığı hesaplar ve kullanıcı CRV’yi kilitleyebilir ve ödül oranını 2,5 katına kadar artırabilir.

Daha basit olarak ifade etmek gerekirse, platformda oy kullanabilmek için CRV’nin kilitli olması gerekir ve süre ve kilit sayısı arttıkça elde etmeye ayrılan CRV sayısı da artar.

Ayrıca, CRV’nin aslında beklenenden daha erken yayınlandığı ve anonim bir topluluk üyesi tarafından başlatıldığı belirtilmelidir. Merkezi olmayan finans (DeFi) projesi Curve ve CRV yönetim tokeninin ürünü olan DAO, isimsiz bir geliştiricinin resmi ekibin bilmediği bir sözleşmeyi dağıtmasının ardından önceden piyasaya sürüldü.

Bu haberin ardından resmi ekip 7 saat sonra durumla ilgili bir açıklama yaptı ve lansmanın resmi olduğunu duyurdu. Ekibin açıklamasına göre doğru kod, doğru veri ve doğru yönetici anahtarları ile dağıtım yapıldı.

Bir tür likidite toplayıcı olan Curve Finance, merkezi olmayan bir borsa olarak bilinir. Piyasada likidite oluşturmaya yardımcı olan ve kullanıcılara Ethereum tabanlı varlıklarla kolayca ticaret yapma olanağı sağlayan bir protokoldür. Yatırımcılara teşvikler sunan bu merkezi olmayan borsa Ocak 2020’den beri kullanılmaktadır. Borsada yirmi iki farklı işlem çiftine sahip 7 adet coin bulunmakta ve bunlar şu anda işlem görmektedir. Gün geçtikçe gelişmektedir.

Curve Finance, bir DeFi sistemini benimseyerek fark yaratıyor. CRV adlı altcoin, Curve Finance platformu tarafından oluşturuldu. Bu token’ın dağıtımı için ICO yerine bir teşvik şeması uygun görülmektedir. Dağıtımdan sonra kalan yüzde 5’lik kısım ise acil rezerv olarak tutulur.

Curve DAO Token (CRV) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Curve’nin kurucusu ve CEO’su, kripto para alanında faaliyet gösteren şirketlerde deneyim sahibi olan Rus bilim adamı Michael Egorov’dur.
  • Kuruluş Yılı: 2015
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,737,461,857
  • Dolaşımdaki Arzı: 461,888,661
  • Piyasa Değeri: ₺ 14.107.069.995,17
  • En Düşük Fiyat: ₺ 15,89
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 100,10
  • Proje Amacı: Giderek daha fazla dikkat çeken Curve Finance DAO token’ı, yatırımcıların tek bir finansal platform üzerinden kullanmalarını sağlar.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   THORChain (RUNE) Nedir? THORChain (RUNE) Geleceği ve Yorum 2022

Curve DAO Token (CRV) Yorum

Geçtiğimiz günlerde CRV’deki düşüşün ana nedeni konusundaki belirsizlik devam etse de, kullanıcıların CRV’nin bölümlerine bakarken iki farklı şekilde düşündükleri görülüyor. Bazıları uzun vadede bir artış olacağına inanırken, bazıları yatırımlarını CRV’den çektiklerini söylüyor.

CRV, DeFi etkinliklerine katılmak isteyen kullanıcılara likidite sağlayan benzersiz bir token yapısıdır. Curve DAO token yanıt zinciri vurgulaması, CRV token süreçleri hakkında bilgi sağlayacaktır. CRV token’ları, kullanıcılara likidite taahhütlerine ve sahiplik sürelerine göre verilir. Bu tokenler, DeFi operasyonlarındaki yatırımcılar ve karlarını artırmak isteyenler için faydalı bir araçtır. Ek olarak, likidite sağlayıcılarından küçük bir ücret alınır.

CRV token’ları, DAO’ları yönetmek için kullanılır ve sahipleri bunları likidite taahhütlerine ve elde tutma sürelerine göre alır. DeFi ticareti patladıkça ve AMM büyük bir likidite hacmi haline geldikçe CRV de arttı.

Curve DAO Token (CRV) Geleceği

Curve DAO token’larının geleceği bağlamında, Curve DAO’nun merkezi olmayan bir finansal proje olmasına rağmen, aynı zamanda kullanıcıların çeşitli varlık türlerini, çeşitli dijital ürünleri işlemesine ve sahip olmasına izin veren bir blok zinciri protokolü olduğuna dikkat edilmelidir. Üçüncü en büyük merkezi olmayan finans platformudur ve şu anda en yüksek kilitli değere sahiptir. CRV token bir yönetim değeri olarak kullanılır ve sağlanan bilgilere dayanarak değeri Curve DAO token’ının geleceğinde sabit kalır.

Yedi grup Curve’e ayrılan likidite sürekli olarak izlenir. Her havuzda farklı varlıklarla ticaret yapmak ve likidite sağlayıcılarına özel ERC20 token’ları sunmak mümkündür. Bu durum, likidite sağlayıcılara uzun vadeli karlar elde etme fırsatı sunmaktadır.

Yapılan işlemlerde piyasa riski her zaman mevcuttur. Buradaki asıl risk diğer protokollere göre geçici kayıplara uğramak. Bu nedenle, kayıp sadece geçici olacaktır. Cüzdan hesaplarında kripto tutmak yerine sözde otomatik piyasa protokollerine yatırım yapan insanlar var. Oluşan kayıp veya risk tutarı Curve Finance’in cari piyasadaki cari fiyatına bağlı olarak değişecektir. Bunun için piyasayı sürekli takip etmeniz çok faydalı olacaktır. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Curve DAO Token (CRV) Nereden ve Nasıl Alınır?

Curve DAO Token (CRV)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu