Powerledger (POWR) Nedir? Powerledger (POWR) Geleceği ve Yorum 2022

Powerledger (POWR) Nedir?

Powerledger projesi, tüm platform katılımcılarının hem üretimini hem de tüketimini gerçek zamanlı olarak kaydederek eşler arası enerji işlemleri üreten bir platformdur. Enerji üretimi ve kullanımı önceden belirlenmiş bir oranda gerçekleştiği için çok hızlı gerçekleşir.

Powerledger platformu iki blok zinciri katmanı üzerinde çalışır ve iki kripto para birimi, Powerledger Token (POWR) ve Sparkz kullanır. POWR ve Sparkz, sistemle birlikte kullanılır ve iki blok zincirinde farklı işlevlere sahip token’lardır. Platform, halka açık Ethereum blok zincirinin yanı sıra özel bir konsorsiyum blok zinciri olan Ecochain’i kullanır.

Powerledger Platformu, değiştirilebilir ve sorunsuz Sparkz ile sürekli genişleyen enerji uygulamalarını destekleyen güvenilir, şeffaf ve birlikte çalışabilir bir enerji ticaret platformudur.

Powerledger Pty Ltd, küresel enerji sisteminin karşı karşıya olduğu üç temel zorluğu ele alıyor:

 • Büyüyen dağıtılmış enerji ekonomisinde yüksek yoğunluklu konutlarda yaşayan insanları çekmenin yollarını bulur;
 • DER bağlantısını teşvik etmek için elektrik şebekesini yeniden icat eder;
 • Milyarlarca dolarlık değerli ağ varlıklarına sahip bir strateji oluşturarak riski en aza indirir.

Powerledger token’ları (POWR), POWR karşılığında Sparkz üreten tescilli ticaret uygulamaları olan Powerledger ekosisteminin yakıtıdır. Sparkz şu anda Energy ve Sparkz için kapalı döngü borsaları barındıran kişisel ticaret platformları ile fiat para birimi için satın alınmakta ve itfa edilmektedir.

Ekosisteminin pazar esnekliği, blok modelinin iki katmanı üzerinde çalışan bir çift token ekosisteminin (POWR ve Sparkz) uygulanmasıyla kolaylaştırılır.

POWR Token, uygulama sahiplerinin ve katılımcılarının platformu (sınırlı bir yazılım lisansı gibi) kullanmasına izin veren, sorunsuz bir blok zinciri token’ıdır.

Sparkz token’ları, akıllı tahviller aracılığıyla yatırılan ve uygulama sunucusu tarafından istemciye itfa edilen POWR token’larına dayalı olarak verilir.

Ayrıca POWR, enerji, karbon ve blok zincirinde lider olarak küresel marka bilinirliği sağlamayı hedefliyor. Aynı zamanda, ABD, Avrupa, Hindistan, Kuzey ve Güney Asya ve Avustralya dahil olmak üzere tüm büyük bölgelerde aktif olarak kullanıma sunarak, pazar ve kullanıcı perspektifinden teknoloji inovasyonunda lider olmayı hedefliyor.

Ayrıca, POWR’ın blok zinciri tabanlı platformu, işletim sisteminin enerji işlemlerini ve ödemelerini küresel olarak senkronize etmesine olanak tanıyan iki dijital token kullanır. POWR ve Sparkz birlikte, POWR platformunda tutarlılık sağlar, çünkü bu ikili token modeli, dünya çapında tüm enerji piyasalarının aynı şekilde çalışmasını sağlar.

Öte yandan çevreci malları kullanmak isteyen iş ortakları ve müşterilerin de POWR teknolojisine erişmek ve kullanmak için POWR’a ihtiyacı vardır.

Powerledger (POWR) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Dr Jemma Green ve John Bulich tarafından ortaklaşa kuruldu.
 • Kuruluş Yılı: 2016
 • Blok ZinciriEthereum
 • Toplam Arzı: 1,000,000,000
 • Dolaşımdaki Arzı: 485,486,097
 • Piyasa Değeri: ₺ 2.985.747.198,14
 • En Düşük Fiyat: ₺ 1,45
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 14,16
 • Proje Amacı: Powerledger (POWR), küresel enerji endüstrisinden enerji, geri kazanım hizmetleri ve çevresel ürünlerin izlenmesini ve ticaretini sağlamak için Mayıs 2016’da başlatılan blok zinciri tabanlı bir platforma özgüdür.

Powerledger (POWR) Yorum

POWR Coin’in arkasındaki platform olan POWR önemli bir dünya sorununu ele aldığı için kullanıcıların dikkatini çekiyor. Ayrıca bu projenin hem Blockchain teknolojisi hem de kripto para ile destekleniyor olması da dikkat çeken bir diğer özellik.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir? RSK Infrastructure Framework (RIF) Geleceği ve Yorum 2022

Ancak yatırımcıların Powerledger coin konusunda nispeten temkinli oldukları görülüyor. POWR coinin son zamanlarda grafiksel olarak arttığı da söylenebilir. Yatırımcı geri bildirimlerini daha iyi ölçmek ve çizelgeleri daha doğru yorumlamak için mevcut token POWR numarasına bir göz atmak faydalı olacaktır.

Powerledger’ın teknolojisi, aktörlerin enerjiyi gerçek zamanlı olarak izlemek, izlemek ve ticaret yapmak için şebekeyle etkileşime girmesine olanak tanır. Dolayısıyla önümüzdeki yıllarda hem dayanıklı hem de istikrarlı esnek bir elektrik sistemi oluşturmak mümkün görünüyor. Bu nedenle kripto uzmanları POWR coinlerine yatırım yapmaya değer veriyor.

Powerledger (POWR) Geleceği

Enerji sektörü ile blockchain dünyasını birleştiren Powerledger projesi gelecek vadeden yatırım seçeneklerinden biri. Son zamanlarda yaşanan küresel enerji krizlerine kazançlı bir alternatif sunan Powerledger projesi büyük bir potansiyele sahip. Bu nedenle uzmanlar, POWR coin fiyatının çok daha yüksek bir değere ulaşabileceğini iddia ediyor.

POWRr fiyat geçmişi, borsa ile aynı tekniklerin çoğu kullanılarak analiz edilebilir. Teknik analiz, önceki fiyat hareketlerini anlamak için fiyat çizelgelerine bakarken çeşitli göstergelerin kullanılmasını içerir. POWR ile, diğer birçok ticarete konu varlıkta olduğu gibi, borsalarda para birimlerini alıp satan çok sayıda tüccar nedeniyle, büyük fiyat dalgalanmalarına genellikle ticaret hacmindeki ani yükselmeler eşlik eder.

Temel analiz, bir şirketin mali durumunu ve operasyonlarını, ayrıca piyasanın durumunu ve bir bütün olarak ekonomiyi inceler. 2016’daki geliştirilmesinden bu yana, POWR platformu iyi bir ilerleme kaydetti ve 9 ülkede 20’den fazla projede gerçek dünyada benimsendi.

Platformun sürekli olarak benimsenmesi, fiyat hareketini etkileyebilecek POWR talebini artıracaktır. Ek olarak, şu anda devam etmekte olan staking sunumu gibi tokenin kullanım durumunu doğrudan etkileyen ek proje geliştirmeleri de tokenin performansını artırabilecek potansiyel olarak önemli faktörlerdir.

POWR’nin genel fiyat eğilimi, boğa ve ayı döngüsü olarak bilinen bir döngüyü takip eder. Bu, aşırı bir heyecan döneminin, şüpheler ve hayal kırıklığı ortaya çıkmadan ve bir çöküşe yol açmadan önce daha yüksek fiyatlara yol açtığı bir kalıptır.

Bunların tümü, POWR geliştiricilerinin, enerji alışverişini güvenli ve şeffaf bir şekilde merkezileştirmek ve demokratikleştirmek için blok zincirinin gücünden yararlanmayı umduğu kavşaklardır.

Küresel enerji piyasasının her gün gerçekleşen milyarlarca işlemle son derece büyük olduğunu da belirtmek önemlidir. Halihazırda umut vaat eden POWR’ın benimsenmesi devam ederse, enerji ticaret platformunun büyük bir büyüme potansiyeli var. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Powerledger (POWR) Nereden ve Nasıl Alınır?


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu