Elon Musk, Twitter İçin Hisselerini Satıyor; Dogecoin’lerini de Satacak mı?

Lead Lag raporundan alınan verilere göre, Musk’ın şirketin hisselerinin bir kısmını Twitter satın alımını finanse etmek için satacağına dair söylentiler ortaya çıkınca Tesla’nın hisseleri Salı günü %5,56 düştü.

Daha yakın bir zamanda 29 Nisan’da Musk’ın yaklaşık 8,5 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattığı doğrulandı. Musk’ın kendisi, miktarın tahliye edeceği şirketin tüm hisseleri olacağını söyledi.

Musk kripto paralarını da satacak mı?

Bir Reuters raporuna göre Musk, bankalardan aldığı 44 milyar dolarlık teklifinin geri kalanını yükseltmek istiyor. Bu, daha önce bu yılın Mart ayında belirttiği gibi kripto para birimini elinde tutmaya devam ettiği anlamına geliyor.

Hareket, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere sahip olduğu kripto varlıklarına olan güvenine işaret ediyor. Milyarderin daha önce şirketlerinin hisselerinden ayrı olarak, bu üç kripto para biriminin kişisel mülkünün en büyük bölümünü oluşturduğunu açıklamıştı.

Musk, Twitter için daha fazla plan hazırlıyor

Musk, Twitter’ı gizli tutma hedefine yaklaşırken, şirket için daha fazla plan yapıyor. Sözü edilen Reuters raporu, Tesla CEO’sunun planlarının daha fazlasını fon toplama tartışmalarında olduğu bankalarla paylaştığını ortaya koydu.

Musk, platformun gelirini büyük ölçüde artıracağını ve yeni özellikler getireceğini kaydetti. Gelir artırıcı planlar arasında, doğrulanmış Twitter hesaplarından viral bir tweet alıntılandığında web sitelerinden bir ücret talep etme önerisi ve Twitter Blue’daki değişiklikler yer alıyor.

Ayrıca, yöneticilerin maaşlarına bir baskı yapmayı düşündüğü ve muhtemelen geçen Kasım ayında CEO olan Parag Agrawal’ın yerine birini atadığı ortaya çıktı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Güney Kore, Terra'ya Soruşturma Başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu