Ethereum Kurucusu Buterin, Twitter’ın Elon’a Devrini Değerlendirdi

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması kripto piyasası katılımcılarından tepki çekmeye devam ediyor. Son olarak, Ethereum blok zincirinin kurucusu Vitalik Buterin, satın almanın sonucu hakkındaki düşüncelerini paylaştı. 

Buterin, Twitter’ın değişen sahibinin morali etkileyebileceğini söylüyor

Bir tweet’te Buterin, Elon Musk’ın Twitter sahipliğinin en büyük sonucunun belirli bir politika değişikliği değil, kullanıcıların davranışlarındaki bir değişiklik olabileceğini belirtti. 

Spesifik olarak, Elon Musk’ın destekçilerinin moralinin bir destek alacağını, onu eleştirenlerin ise platformda yabancılaşmış hissedeceğini tahmin ediyor. Ayrıca görüşünün Musk’ın Twitter’ı satın almasını desteklemediği anlamına gelmediğini de açıkladı. 

Elon’un Twitter’ı ele geçirmesinin en büyük sonucu, verdiği belirli bir politika kararı değil, daha çok destekçilerinin cesaretlenmiş hissetmelerinin ve karşıtlarının düşman topraklarında tartışıyormuş gibi hissetmelerinin moral etkisi olabilir. Bu zaten oluyor.

Vitalik Buterin

Buterin, moral etkisinin şimdiden başladığını da sözlerine ekledi. Gözlemleri, özellikle son gelişmelerden çok uzak değil. Bu haftanın başlarında Twitter, kripto piyasası katılımcıları ile biraz sorun yaşadı. 

DeFi platformu Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, Twitter’ın geçici CEO’su olarak atandığına dair bir tweet attıktan sonra platformdan uzaklaştırıldı. Kripto piyasası katılımcıları, askıya almanın çok sert olduğunu söyleyerek CEO’nun etrafında toplandı. 

Bu tür eylemlerin Twitter’da tam olarak yanlış olduğu ve değiştirilmesi gerektiği yönündeki görüşlerin ardından Kulechov’un hesabı eski durumuna getirildi. 

Musk’ın Twitter planı kripto destekçileri arasında umudu artırıyor

Elon Musk, Twitter’ı satın almaktaki ana motivasyonunun platformu ifade özgürlüğünün zirvesi yapmak olduğunu belirtti. Geçenlerde yasaların ötesine geçen sansüre karşı olduğunu açıkladı.

“İfade özgürlüğü” ile sadece yasaya uygun olanı kastediyorum. Kanunların çok ötesine geçen sansüre karşıyım.” 

Elon Musk

Ayrıca Musk, spam botları ve bir düzenleme düğmesi ekleme dahil olmak üzere platformdaki diğer sorunlu noktaları ele almayı planlıyor. Bu arada, yaklaşmakta olan devralma, birçok kripto piyasası katılımcısının sektör üzerindeki etkileri konusunda heyecan duymasına neden oldu. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Marshall Wace, Kripto Para Sektörüne Giriyor

Elon Musk’ın sıkı bir savunucusu olduğu Dogecoin‘in (DOGE) destekçileri, memcoin’in platforma entegrasyonunu bekliyor. DOGE’nin fiyatı, Twitter satın alımıyla ilgili olaylardaki önemli duyurulara tepki gösteriyor. 


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu