Ripple CEO’su Garlinghouse, ABD Kripto Düzenlemelerini Övdü

Cumartesi günü Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi Politikacıların ABD’de kapsamlı kripto düzenlemesi çabalarını övdü.

Garlinghouse’un yorumları, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) aksine ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kapsamına kripto düzenlemesi getirmek için yakın zamanda iki taraflı bir baskıyı hedefliyordu.

Dijital Emtia Borsası Yasası (DECA) olarak adlandırılan yasa tasarısı, kriptoyu bir menkul kıymet yerine dijital bir emtia olarak sınıflandırmayı amaçlıyor. Kripto paranın doğasına ilişkin tartışmalar çekişmeli geçti ve Ripple ile SEC arasındaki yaklaşık iki yıllık yasal savaşın ana odak noktası oldu.

Garlinghouse’un CFTC’yi tercih etmesi şaşırtıcı değil

Şirketi ve SEC arasındaki hararetli söylemler göz önüne alındığında, Ripple CEO’sunun yorumları sürpriz olmamalı. CEO, SEC’i ABD kripto düzenlemesine yönelik ilerlemeyi engellediği için defalarca eleştirdi ve düzenleyiciyi uygulamalarında ikiyüzlülükle suçladı.

Kongre, kripto için düzenleyici netlik konusunda iki taraflı bir liderlik duruşu sergilemek, TAM ihtiyacımız olan şey.

DCEA tekrar iş başında!

Kongre, kripto için düzenleyici netlik konusunda iki taraflı bir liderlik duruşu sergiliyor, TAM ihtiyacımız olan şey.

Yaklaşan DECA tasarısı hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi Temsilciler tarafından destekleniyor ve bu da onu her iki tarafın farklılıklarını bir kenara bırakıp mevzuat üzerinde işbirliği yapabileceği ender durumlardan biri haline getiriyor.

Hareket, ideal olarak siyasetin üzerinde yer alan kriptonun merkezi olmayan doğasıyla da uyumludur.

DECA, kripto düzenlemesini SEC’den uzaklaştırmak istiyor

Önerilen tasarı, halihazırda ABD kripto düzenlemesinin savunucuları olan Tom Emmer ve Darren Soto da dahil olmak üzere birçok temsilci tarafından destekleniyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC, Ripple Yöneticilerinin Kişisel Mali Bilgilerini İstiyor

Tasarı, kripto borsalarının, alan için spot ve vadeli işlem piyasalarını da denetleyecek olan CFTC’ye kaydolması gerektiğini öne sürüyor.

Düzenleyici netlik, dijital emtia piyasalarının inovasyonu ve tüketicinin korunmasını teşvik etmesi için kritik öneme sahiptir… DECA, dijital emtia piyasalarına katılan herkes için gerekli tüketici korumalarını, sorumlu federal gözetimi ve düzenleyici netliği sağlayacaktır.

Temsilci Soto

Tasarı, SEC’in kripto düzenlemesini ele alma konusundaki artan eleştirilerin ortasında geliyor. Eleştirmenler, düzenlemeyi engelleyerek, düzenleyicinin büyüyen varlık sınıfını benimsemede Amerika’yı diğer ülkelerin gerisinde tutmakla tehdit ettiğini savunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu