Ripple CTO’su XRP Yerine Şirketin Hisse Senedini Seçtiğine Pişman Oldu

Yakın tarihli bir tweet’te, blockchain şirketi Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, XRP yerine şirkette bir hisse seçmenin “muhtemelen” “oldukça büyük” bir hata olduğunu söyledi. Ripple kurucuları Arthur Britto, Jed McCaleb ve Chris Larsen birlikte 20 milyar XRP aldı. Schwartz, token yerine şirkette %2 hisse aldı. XRP Ledger’ın mimarı, yaklaşık 500 milyon token alabileceğini iddia ediyor. Yönetici, Ripple’dan XRP almanın bir anlamı olmadığını çünkü tokeni borsalardan kendisi satın alabileceğini açıklıyor. XRP kripto para birimi şu anda 0,36 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi şimdi 2018’in başlarında kaydedilen rekor zirvesinden %89.27 düştü.

Larsen’in serveti, XRP rallisinin zirvesinde 59.9 milyar dolara kadar fırladı. Forbes’a göre, 2022 itibariyle, kurucu ortağın yaklaşık 3 milyar dolarlık nispeten mütevazı bir serveti var. Nisan 2015’te Ripple’a katılan CEO Brad Garlinghouse, “dokuz haneli” kişisel XRP duruşunun yanı sıra şirkette %6,3 hisseye sahip. Ripple’ı diğer yöneticilerle arasının açılmasının ardından 2014 yılında terk eden McCaleb, XRP Scan verilerine göre sekiz yıllık satış serisine son vererek nihayet Pazar günü cüzdanını boşalttı. Haber, topluluk üyeleri tarafından memnuniyetle karşılandı çünkü bu, token üzerinde çok daha az satış baskısı olacağı anlamına geliyor. McCaleb, sekiz yıllık bir süre boyunca tokenin toplam arzının yaklaşık beşte birini sattı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Piyasadaki Belirsizlik XRP'yi 0,5 Dolara Doğru mu Sürüklüyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu