Temmuz Ayının Öne Çıkan Metaverse Projeleri

Teknoloji ve internet, yıllardır hızlı bir şekilde evrim geçiriyor. İnternetin farklı evrimsel adımlarından bahsederken genellikle 3 jenerasyona, yani Web1, Web2 ve Web3’e ayırıyoruz. Web3’ün getirdiği en önemli teknolojilerden biri ise metaverse. Metaverse, kontrolün sizde olduğu sanal bir dünyada ikinci benliğinizi yaratabildiğiniz bir yerdir. Neredeyse sınırsız olanaklarla istediğinize sahip olabileceğiniz bu dünyalarda avatarınız aracılığıyla diğer kullanıcılarla oyun oynayabilir, sosyal olarak etkileşimde bulunabilir, çalışabilir ve NFT yaratabilirsiniz. Sanal dünyaya tamamen dahil olmak için VR, AR ve dokunma sensörleri gibi teknolojileri bile kullanabilirsiniz. Bu içerikte Temmuz ayının öne çıkan metaverse projeleri listesine bakacağız.

DeepBrain Chain (DBC)

Temmuz Ayının Öne Çıkan Metaverse Projeleri 2
DeepBrain Chain (DBC)

DeepBrain Chain, sonsuz ölçeklenebilirlikte, dağıtılmış, yüksek performanslı bir bilgi işlem ağı oluşturarak yapay zeka metaverse çağında en önemli bilgi işlem altyapısı haline gelmeyi amaçlayan bir projedir. Blok zinciri mainneti, bilgi işlem ağı ve GPU bilgi işlem ağı katmanlarını içeren zincir, Polkadot Substrate temel alınarak geliştirilmiştir. Blok zinciri endüstrisinde büyük ölçekli dApp çalıştırabilen yüksek performanslı bilgi işlem platformlarından biri olan DeepBrain Chain, ticarileşme ve kullanılabilirlik tanıtımında büyük ilerlemeler kaydetmiştir. $0,000897 fiyatındaki DBC token, 2 hafta önceki fiyatıyla aynı fiyattadır.

Sinverse (SIN)

Temmuz Ayının Öne Çıkan Metaverse Projeleri 3
Sinverse (SIN)

Sinverse, BNB Smart Chain ağına inşa edilmiş, GTA temalı bir metaverse projesidir. Oyuncular oyundaki görevleri tamamladıkça ödüller kazanmaktadır. Oyna – kazan mekanizmasına sahip bu oyunda sanal gayrimenkuller mevcuttur.  GTA evrenine benzeyen bu metaverse’te oyuncular özgürce dolaşıp istedikleri gibi yaşayabilir. Oyuncular avatarlarını geliştirebilir, imparatorluklarını inşa edebilir ve hükümdarlık kurmaya çalışabilir. Son 14 günde %3,8 düşüş yaşayan SIN token şu anda $0,0143 fiyatındadır.

OpenWorld (OPEN)

Temmuz Ayının Öne Çıkan Metaverse Projeleri 4
OpenWorld (OPEN)

OpenWorld, kendi ekonomisine sahip, blok zinciri üzerine kurulu açık bir metaverse’tür. BNB Smart Chain’e inşa edilen proje, kullanıcıların kendilerini dijital alanda ifade etmeleri, başka oyuncularla bağlantı kurmaları ve yeni boyutlara seyah etmeleri için geliştirilmiştir. Proje, güzel işitsel ve görsel sanata odaklanmıştır. Dijital deneyim, finans ve sanatı birleştiren ekip, diğer metaverse projeleri için de açık bir dünya sağlayarak teknik birlikte çalışabilir olmaya çalışmaktadır. Başka bir metaverse’te satın alınan 3D ürün OpenWorld ile birlikte çalışıp bu metaverse’te de kullanılabilir hale gelebilir. Geçen ayki fiyatı ile aynı fiyatta olan OPEN token $0,048’dan işlem görmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bulut Çözümlerine Kıyasla Blok Zinciri Tabanlı Merkeziyetsiz Depolama

Spheroid Universe (SPH)

Temmuz Ayının Öne Çıkan Metaverse Projeleri 5
Spheroid Universe (SPH)

Spheroid Universe, yeni nesil teknolojilerle genişletilmiş gerçeklik metaverse projesi oluşturmuş ve play to earn konseptini projeye yerleştirmiştir. The Sandbox ve Decentraland’de bulunan arsalarka karşılaştırılabilir sanal alanlara sahip olan Spheroid Universe’te kullanıcılar bu alanları satın alarak üzerlerine reklam yerleştirebilir ve pasif gelir elde edebilirler. Blok zincirini, NFT sanatını, VR oyunlarını ve DeFi’ı birleştirmeyi amaçlayan ve son kripto trendlerini ve ilgi çekici ekosistemleri takip eden proje, kullanıcıların sanal alanlar alıp satabileceği bir pazara da sahiptir. Geliştiriciler genişletilmiş gerçeklik uygulamalarını tasarlayarak Spheroid T Cloud ile bu metaverse’e dahil edebilir.

30 gün öncesine göre %11,6 değer kazanan SPH token şu anda $0,0179 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu