Justin Sun, Warren Buffett’ın Hala Bitcoin Tuttuğunu Söyledi

Tron’un kurucusu Justin Sun, efsanevi yatırımcı Warren Buffett’in Bitcoin (BTC) ve Tron’u (TRX) elinde tutmaya devam ettiğine inanıyor.

Şubat 2020’de kripto girişimcisi nihayet Buffett ile 4,5 milyon dolarlık yardım yemeğini aldı. Sun, Buffett’a 1 Bitcoin ve 1,930,830 TRX yüklü bir Samsung Galaxy Fold 2 telefon hediye ederek en etkili yatırımcılardan birini kripto para sahibi yaptı.

Bazı kullanıcılar, kripto içeren cüzdanların etkin olmadığını fark etti. Ancak akşam yemeğinden sonra Buffett, Sun’a telefonu GLIDE Vakfı’na verdiğini söyledi.

Buffett, “Hiçbir kripto para birimine sahip değilim. Asla olmayacağım” dedi. Bu nedenle, kripto para birimleri için güçlü bir tiksintiye sahip olduğu göz önüne alındığında, milyarderin artık kripto ile ilgisi olmaması muhtemeldir.   

Tahmini serveti 97 milyar dolar olan gezegendeki en zengin yedinci kişi olan Berkshire Hathaway patronu, en sert kripto para eleştirmenlerinden biri olarak biliniyor.

Son zamanlarda, efsanevi yatırımcı, var olan tüm Bitcoin’leri sadece 25 dolar olsa da satın almayacağını söyledi ve aslında hiçbir şey üretmediği için kripto para biriminin tamamen değersiz olduğunu yineledi. Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, Bitcoin‘i “şeytan” olarak adlandırırken en büyük kripto para biriminin sıfıra kadar düşeceğini tahmin etti. 2018’de Buffett, Bitcoin’i “fare zehiri” olarak tanımladı. Yorum, kripto para birimi topluluğunu kızdırdı ve Buffett’ı en büyük düşmanlarından biri haline getirdi. Buffett, 2014 yılında amiral gemisi kripto para birimini tamamen reddetmişti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Paranın Evriminde Bir Sonraki Adım: Bitcoin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu