Convex Finance (CVX) Nedir? Convex Finance (CVX) Geleceği ve Yorum 2022

Convex Finance (CVX) Nedir?

2021’de başlatılan Convex Finance (CVX), stablecoinlere odaklanan topluluk odaklı merkezi olmayan bir değişim olan Curve üzerine inşa edilmiş, teşvik temelli bir DeFi projesidir. Basitçe ifade etmek gerekirse, CVX’ın iş modeli, Curve likidite sağlayıcılarını ve Curve DAO (CRV) token sahiplerini token’lar karşılığında ve harika ödüller ile Convex Finance’e yatırmaya çekmektir.

CVX, stablecoin borsası Curve Finance üzerine inşa edilmiş yenilikçi bir DeFi protokolü sunar. Temel olarak Convex, likidite sağlayıcılarını minimum çabayla kullanıcılar için ek kârla eğriler ve CRV hisseleriyle ödüllendirir.

CVX’in nasıl çalıştığını tam olarak anlamak için Curve platformunun nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Kısacası, Curve, kullanıcı tarafından sağlanan kripto havuzları oluşturarak ticareti kolaylaştırır. Kullanıcı daha sonra yatırılan kripto varlıkları için bir ücret talep edebilir. Bu kullanıcılar, CRV anahtarları ve token’ları karşılığında CRV’ler alır. CRV kullanıcıları ne kadar çok kilitlenirse ve ne kadar uzun süre kilitlenirlerse, sistemi yönetmede o kadar fazla avantaj ve güce sahip olurlar.

Convex, kullanıcıları platformunu kullanarak CRV’ler göndermeye teşvik eder. Bu, Curve’ye doğrudan erişerek elde edebileceklerinden daha yüksek getiri sağlayarak elde edilir.

Convex kullanarak CRV’leri yatırmanın karşılığında, kullanıcılar CVX olarak bilinen platformun yerel bir token’ını alırlar.

Convex, CRV sahipleri adına CRV’leri toplamak ve yatırmak için bir aracı olarak hareket ederek hem karı hem de hakimiyeti artırabilir. Gerçekten de, Curve ile ne kadar çok CRV yatırılırsa, ödüller de o kadar yüksek olur.

CRV’ye ne kadar çok yatırım yapılır ve yatırım süresi ne kadar uzun olursa, Curve’ün getirisi o kadar yüksek olur ve bu durumda sahibi Convex protokolünü o kadar fazla kullanabilir. Likidite sağlayıcılarını çekmek için Convex, distribütörlerin CRV token’larını uzun bir süre boyunca kilitlemesine gerek kalmadan rekabetçi hisse senedi getirileri sunar.

Kurucusu belli olmayan Convex, yaklaşımıyla bugüne kadar çok başarılı oldu ve şu anda 5’ten fazla toplam arz ve CRV’yi kontrol eden “curve savaşları”na hakim olmayı başardı.

Resmi kripto para web sitesine göre, CRV yaratıcıları bir işlem ücreti ve “artan” CRV’nin bir kısmını alıyor. Şirket ayrıca “asgari” para çekme veya icra ücreti olmadığını iddia ediyor.

Web sitesine göre, CVX tokenleri, CRV gelirinin bir kısmını kazanmak için stake edilebilir. CVX aynı zamanda sahiplerinin Convex Finance protokolüyle ilgili konularda oy kullanmasına izin veren bir yönetim token’ıdır.

Convex Finance (CVX) Genel Bilgiler

  • Yayınlanma Yılı: 18.05.2021
  • Blok ZinciriCurve Finance
  • Toplam Arzı: 89,557,757
  • Dolaşımdaki Arzı: 60,615,782
  • Piyasa Değeri: ₺ 20.750.265.749,78
  • En Düşük Fiyat: ₺ 28,10
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 936,90
  • Proje Amacı: Curve likidite sağlayıcılarını ve Curve DAO (CRV) token sahiplerini, Convex Finance (CVX) tokenleri ve büyük ödüller karşılığında tokenlerini Convex Finance’e yatırmaya teşvik etmek.

Convex Finance (CVX) Yorum

Son zamanlarda staking platformlarının popülaritesinin arttığı ve Curve’nin çok sayıda kullanıcıyı kendine çekerek Convex Finance’e olan ilgiyi artırdığı görülüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Terra (LUNA) Nedir? Terra (LUNA) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Convex, yatırımcıların pasif gelir elde etmeleri için harika bir platform. Convex’i kullanmak, kullanıcıların Curve’de büyük miktarda likidite sağlamak yerine daha iyi ödüller almasına yardımcı olacaktır.

Proje, yatırımcılara uzun vadeli ödüller almak için iyi bir çözüm sunsa da. Ancak proje Curve platformuna bağlı olacaktır. Daha fazla kullanıcı elde etmek için platform, işletim modelini diğer projelere genişletebilir.

CVX Coin’in, tüm piyasa verilerine ve projelere dayalı olarak analistler tarafından değerlendirilir. Bu parçanın başka bir projesinin olması ve sahibine en az emekle en çok kazancı sağlaması projeyi gözde kılmıştır. Sosyal medya ve diğer platformlarda yapılan yorumlara bakıldığında, kullanıcıların CVX Coin’den olumlu beklentileri olduğu görülüyor.

Analistler, token’ın orta ve uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görülmesi gerektiğini söylüyor. Geçmişi olmadığı için teknik olarak analiz edilemeyen bu miktarın riskli olduğu unutulmamalıdır.

Eğri geliştirme deneyimini basitleştirmek için bir giriş olarak gelen Convex Finance (CVX) Coin, gelecekte çok daha fazla performans vereceği için coinin popülaritesini artıracaktır. Kripto para piyasasında bu tür alternatif projelerin ortaya çıkması, yeni nesil bir yatırım aracı arayan yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Yakın vadede Convex Finance (CVX) coinin beklentilerin üzerinde değer kazanacağına inanılıyor.

Convex Finance (CVX) Geleceği

CVX Coin kısa sürede piyasaya girerken değerini aşmış ve halen yükseliş trendinde olan bir coindir. Sosyal medyadaki yorumlara göre CVX Coin bu özelliği ile kullanıcıların ilgisini çekiyor. CVX Coin incelemesinden gelen haberler, orta ve kısa vadede kripto para için beklentiler olduğunu gösteriyor. Ancak uzmanlar bu coine yatırım yapmadan önce kapsamlı bir değerlendirme yapmanızı tavsiye ediyor.

Doğru zamanda yatırım yapabilmek için kullanıcıların piyasa verilerini, CVX Coin grafik verilerini ve diğer göstergeleri çok iyi takip etmesi gerekiyor.

Piyasa verilerine göre analistler tarafından olumlu değerlendirilen Convex Finance (CVX) Coin, son aylarda yeni bir yükseliş trendi kaydetti. Öte yandan Convex Finance (CVX) Coin incelemeleri büyük borsalarda işlem görmesi nedeniyle olumlu olduğu için söz konusu coin için yatırımcıların portföylerinde görmek istedikleri bir ürün olarak derecelendiriliyor. Kâr maksimizasyonu için en basit eğriye dayalı artımlı getirileri sunan Convex Finance (CVX) Coin iyi gidiyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Convex Finance (CVX) Nereden ve Nasıl Alınır?

Convex Finance (CVX)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu