Ethereum Kurucu Ortağı Binlerce ETH’yi Kraken’e Taşıdı, Fiyat Düşüşü mü Geliyor?

Ethereum kurucu ortağı Jeffrey Wilcke, 5 Haziran’da kripto borsası Kraken’e 41.13 milyon dolar değerinde 22.000 ETH aktardı.

Ethereum Vakfı ve kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından son zamanlarda milyonlarca dolar değerinde ETH satışlarının ardından gelen hareket, ETH fiyatının önümüzdeki haftalarda büyük bir düşüşe tanık olup olmayacağına dair spekülasyonları artırdı.

Ethereum Yaratıcısı Jeffrey Wilcke 22K ETH Sattı

Etherscan verilerine göre Ethereum kurucu ortağı Jeffrey Wilcke, 5 Haziran 11:28 UTC’de Kraken’e 41.13 milyon dolar değerinde 22.000 ETH transfer etti.

Jeffrey Wilcke en son büyük ETH sattığında 5 ve 6 Ocak 2021’deydi. Kraken’e 15.000 ETH sattı. Ethereum kurucu ortağı Jeffrey Wilcke, hala 280.32 milyon dolar değerinde 150.038 ETH’ye sahip.

Mayıs ayında, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin 200 ETH sattı, Ethereum Vakfı da aynı şeyi yaptı ve Kraken’e 15.000 ETH sattı. Jeffrey Wilcke, Vitalik Buterin ve Ethereum Foundation tarafından yapılan ETH satışları, kripto topluluğunda FUD’yi yükseltti.

ETH fiyatı, en son Kasım 2021’de Ethereum Vakfı tarafından Kraken’e 20.000 ETH aktarıldığında 2 ayda %40 düştü.

ETH Fiyatı Düşecek mi?

ETH fiyatı son 24 saatte %2 düştü ve şu anda 1867 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 1864 dolar ve 1912 dolar. Ayrıca, son 24 saatte işlem hacminin artması, traderlar arasında ilgiye işaret ediyor.

Bu arada, ABD Hazine Bakanlığı’nın üçüncü çeyreğin sonuna kadar 1 trilyon dolarlık hazine bonosu çıkarması bekleniyor, Bitcoin ve Ethereum üzerinde bir miktar satış baskısı oluşturacak. Bununla birlikte, piyasadaki düşük arzın bir sonucu olarak ETH fiyatı daha deflasyonisttir.

Beacon Chain’deki ETH staking mevduatı, 46,03 $ değerinde 24,17 milyon ETH ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto borsalarındaki Ethereum bakiyesi de beş yılın en düşük seviyesine ulaştı. ETH fiyatının önümüzdeki birkaç ay içinde düşmek yerine muhtemelen 2500 doları bulması bekleniyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatını Düşüren Kim - Balinalar mı, Küçük Balıklar mı?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu