Madencilerin Ethereum Classic’e Geçiş Beklentileri ETC Fiyatını Artırıyor; Merge Sonrası ETH ve ETC’yi Ne Bekliyor?

Ethereum Classic (ETC) fiyatı, Merge tarihi duyurusundan sonra %90’ın üzerine fırladı ve fiyat neredeyse iki katına çıkarak 14 dolardan 28 dolara çıktı. Ralli, en büyük madencilik havuzu AntPool’dan gelen yeni desteğin ve Ethereum madencilerinin Ethereum Classic’e geçişine ilişkin artan duyguların ardından geldi.

Aslında, Ethereum Classic, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Digital Currency Group ve Grayscale’den Barry Silbert tarafından IOHK, Cardano ve Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson’ın rolü belirsizliğini koruyor.

Son 24 saatte ETC fiyatı %12.66 yükseldi ve şu anda 27.51$’dan işlem görüyor.

Merge’den Sonra Ethereum Classic (ETH)

27 Temmuz’da madencilik teçhizatı devi Bitmain ile ilişkili bir madencilik havuzu olan AntPool, Ethereum Classic ekosistemini desteklemek için 10 milyon dolar taahhüt ederken daha fazla yatırım sözü verdi. AntPool CEO’su Leon Lv, Classic ekosisteminin ölçeklendirme çözümleri aracılığıyla yüksek kaliteli PoW projelerinden ve 2. katman ölçeklenebilirliğinden yararlanabileceğine inanıyor.

Bitmain, ETC’deki tüm Antminer modelleri için ödeme kabul ettiğini bile duyurdu. Şirket kısa süre önce Ethereum madencilik modeli Antminer E9’u satmaya başladı.

Ayrıca, Vitalik Buterin, EthCC konferansında Ethereum Classic’e desteğini ifade ederken, yaklaşmakta olan Merge için planlarını duyurdu. Buterin, Classic’in “tamamen iyi bir zincir” olduğunu iddia ediyor, insanlar PoW’u tercih ederlerse Ethereum Classic blok zincirini kullanabilirler.

Ethereum’un PoS’a geçişi, Merge’den sonra ETH madencilerini geçersiz kılacağından, madenciler büyük olasılıkla Ethereum Classic’e geçecekler. Madencilerin Ethereum Classic’e geçişi, geliştirilmiş güvenlik nedeniyle %51 saldırı güvenlik açığını çözecektir. Ancak fiyat hareketi Ethereum (ETH) gibi olmayacak.

Ayrıca, Barry Silbert’in ETH Classic’e desteği, Grayscale’in elinde 10 milyondan fazla ETC’ye sahip olduğu için çok etkili olacaktır. Bu etki, Ayı piyasası ve Merge fiyat rallisinden sonra görülebilir.

Merge’den Sonra ETH Fiyatı

Topluluk, 19 Eylül’de merakla beklenen Ethereum Merge’i beklerken, Ethereum fiyat hareketi şu andan çok farklı olacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Yeni Token Standardı ERC-223, Ethereum'un Arzını Azaltacak mı?

Merge’den sonra Ethereum deflasyonist olacak ve dolaşımdaki arzı EIP-1559 yakma mekanizması nedeniyle azalacaktır. Proje devam ederken, doğru koşullar altında fiyatları muhtemelen daha da yükseltecektir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu