Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Binance CEO’su CZ ile Görüştü

Binance CEO’su CZ Çarşamba günü, devlet kriptoyu düzenlemeye hazırlanırken Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati ile görüşmede bulundu. Son birkaç aydır hükümet, kripto para birimleri için düzenlemeler getirmek için çalışıyor. Ayrıca Binance, ülkemizde büyük bir kullanıcı tabanına hizmet ediyor.

CZ, Maliye Bakanı ile Blockchain Ekosistemini Görüştü

Çarşamba günü CZ, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati ile sanal bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sırasında ikili, blockchain ekosistemi ve kripto varlıklarını tartıştı. Toplantı, dünya çapındaki birkaç kripto şirketi yasal inceleme ve artan düzenleyici baskıyla karşı karşıya olduğu için önem kazanıyor. Görüşmenin duyurusu Bakan Nurettin Nebati’nin resmi Twitter hesabından yapıldı:

Yetkililer kripto para birimleri için bir düzenleyici strateji geliştirirken, maliye bakanı bu girişimi ele aldı. Ayrıca Binance, Türkiye’nin kripto ekosistemindeki en büyük oyunculardan biridir. SimilarWeb’e göre ülkemiz, geçtiğimiz ay Binance’e en yüksek trafiği gönderen lider ülke oldu. Binance için %6,37 trafik payı ile Türkiye, %6,29 ile Rusya’nın önünde bulunuyor. Kripto borsası aynı zamanda Türkiye’nin finansal alanında da hakim durumda. Binance, SimilarWeb’e göre finansal yatırım kategorisinde şirketler arasında dördüncü sırada yer alıyor.

Bu arada, CZ kısa süre önce FOMC toplantısının ardından kripto piyasasının beklentileri konusunda iyimserliğini dile getirdi. Piyasadaki büyüme bağlamında varlıkları tutmak yerine blok zinciri üzerine inşa etmenin zamanının geldiğini söyledi. CZ, şu anda inşa edilen kripto şirketlerinin devasa organizasyonlar haline gelebileceğini belirtti. 2000 yılındaki dot com patlaması ile bir paralel çizdi. ”Dot com patlaması, hayatta kalan şirketlere büyük bir avantaj sağladı” diyen CZ, şu anda piyasayı çevreleyen krize işaret etti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kuzey Koreli Hackerlar Milyonlarca Dolarlık Kripto Parayı Binance Üzerinden Aklamış Olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu