Bitcoin Borsası Coinbase Japonya’daki Faaliyetlerini Resmen Durdurdu

Kripto para borsası Coinbase, Japonya’daki faaliyetlerini resmen durdurduğunu ve ülkedeki işlerini tam olarak gözden geçireceğini söyledi. 

Coinbase Japonya müşterileri kripto ve itibari para varlıklarını 16 Şubat’a kadar geri çekebilirler. Kalan kripto varlıkları Japon yenine (JPY) dönüştürülecek ve müşterilerin 16 Şubat’tan sonra bakiyelerini geri almak için Hukuk İşleri Bürosu ile koordinasyon yapması gerekecek.

Coinbase, Zor Piyasa Koşullarında Japonya Operasyonlarını Durdurdu

18 Ocak’ta resmi bir blog gönderisinde Coinbase, Japonya’daki işleri tamamen gözden geçirmek ve mevcut müşterilerle olan işlemleri sonlandırmak gibi zor bir karar verdiğini duyurdu. Coinbase, hareketin arkasındaki nedenler olarak aşırı piyasa koşullarını ve 2023’te işletme giderlerini azaltma planlarını gösterdi.

“Pazar ortamındaki değişiklikler nedeniyle, Japonya’daki mevcut işimizi tamamen gözden geçirmek ve mevcut müşterilerle olan işlemleri sonlandırmak gibi zor bir karar aldık.” 

Coinbase

Coinbase, müşterilerin varlıklarını çekmelerini sağlamak için kapsamlı bir sistem hazırladı. Müşteriler ayrıca kripto varlıklarını diğer kripto borsalarına, Coinbase Cüzdanına veya diğer cüzdanlara çekebilir.

Geçen hafta Coinbase CEO’su Brian Armstrong, işletme giderlerini yönetmek için küresel iş gücünün %20’sini daha azaltmayı planladığını duyurdu. Ayrıca, başarı olasılığı daha düşük olan birkaç projeyi kapattığını da açıkladı. Japonya’nın operasyonları, işten çıkarma kararından büyük ölçüde etkilendi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Borsaları Ağustos'ta Yaklaşık 1 Milyar Dolarlık Spot Hacmi Kaydetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu