Circle ve Coinbase, "USDC Stabilcoin" Güncellemesini Duyurdu - BTC MAGAZİN

Circle ve Coinbase, “USDC Stabilcoin” Güncellemesini Duyurdu

San Fransisco tabanlı kripto para borsası Coinbase ile ödemeleri mümkün kılan eşler arası bir teknoloji olan Circle, USDC stablecoin protokolünü ve akıllı sözleşmesini yükselttiklerini duyurdu.

Hem Circle hem de Coinbase, USDC’yi yöneten Centre Consortium’un üyeleridir. Firmalar birlikte, bu stabilcoin kullanan kişiler için ödeme sürecini kolaylaştırmayı amaçladı.

Yükseltmenin arkasındaki fikir, ödemeleri mevcut mobil ödeme uygulamaları tarafından sunulan ödeme hizmetlerine benzer hale getirmekti. Bu güncellenme, müşterilerin USDC gönderip almalarına ve ayrıca USDC Stablecoin’de işlem ücretlerini ödemelerine izin verecek.

Daha teknik açıdan bu, güncellemenin gaz (fee) kullanmadan gönderim yapılmasına izin vereceği anlamına gelir. Öte yandan, bu özellik, USDC ödeme seçeneği sunan kuruluşların, kullanıcıları/müşterileri adına gaz ödemesi yapmalarına olanak tanıyacaktır.

Güncellemenin arkasındaki bir başka amaç, geliştiricilere işlem ücretini kendileri sağlama veya üçüncü taraf bir hizmetin ücretleri ödemesine izin verme seçeneği sunmaktı. Blog yazısı şunu belirtti:

“Geliştiriciler, ücretleri müşteri adına ödeyebilir veya USDC cinsinden ödeme imkanı sunabilir ve bu ücretlerde indirime gidebilirler.”

Center Consortium bloguna göre, ‘USDC 2.0’ yükseltmesi USDC akıllı sözleşmelerindeki güvenlik özelliklerini de ele alacak. Teknik cephede, USDC coinin yeni sürümü, yeni bir dizi zincir-üstü çoklu imzalı sözleşmeler sunacak. Bu, özelliğin esas olarak güvenlik endişelerini ele alacak yeni bir fikir birliği mekanizması içereceği anlamına gelir.

Basın zamanında, dolaşımdaki USDC stabilcoinin mikatrı 1,4 milyardır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu