İsviçre E-ticaret Devi, Ödemeyi Dijital Frang Olarak Kabul Etti - BTC MAGAZİN

İsviçre E-ticaret Devi, Ödemeyi Dijital Frang Olarak Kabul Etti

İsviçre’de bir dijital varlık bankası olan Sygnum, dünyanın ilk e-ticaret işleminin stabilcoin kullanarak yapılmasını sağladığını duyurdu. İşlem, İsviçre’nin en büyük perakendecilerinden biri olan Galaxus alışveriş sitesinde gerçekleşti. DCHF veya Dijital İsviçre Frangı olarak bilinen stabilcoin, Sygnum tarafından geliştirilmiştir.

“İsviçre Frangı ile 1:1 oranda sabitlenen Sygnum Digital İsviçre Frangı (DCHF), kart sistemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır, maliyetleri ve sahtekarlığı azaltır, aynı zamanda gerçek zamanlı işlemleri işleyebilmektedir.”

DCHF stablecoin, İsviçre Frangı ile birde bir (1:1) oranda sabitlenmiştir. Ayrıca, elektronik ticaret işlemi, Danimarka merkezli bir kripto para birimi ödeme işlemcisi olan Coinify tarafından yetkilendirildi.

Sygnum Bank’a göre, DCHF stabilcoin; kart sistemlerine olan ihtiyacı, maliyetleri ve dolandırıcılığı ortadan kaldırıyor ve gerçek-zamanlı işlemleri işleyebiliyor/anında işlem yapabiliyor.

Sygnum’un şirket açıklaması, stabilcoin işleminin dijital ve geleneksel ekonomiler arasında kesintisiz bir bağlantı olduğunu söyledi. İşlem, tüketiciler ve çevrimiçi perakendeciler arasında “doğrudan bağlantı kurma” için yeni bir adımdı. Açıklamaya göre Banka, yaklaşık 3,5 trilyon dolar değerindeki e-ticaret sektöründe, “devrim yapabilme” potansiyelini de gördü.

Şimdiye kadar ödeme aracı olarak kripto kullanmak yalnızca perakendecilerin çevrim-içi mağazasında mevcut. Galaxus alışveriş sitesi için olan ödeme sayfası, kripto para birimi ile ödeme yapmada yalnızca Coinify’i desteklemekte. Coinify, işlemlerden %1,5 oranında komisyon almaktadır.

Bu arada Sygnum’un web sitesi, “Banka”nın dünyanın ilk dijital varlık bankası olduğunu ve aynı zamanda bir lisans alarak stabilcoinini ilk çıkaran banka olduğunu iddia etti.

Kripto paraların günlük hayatımıza yavaş yavaş entegre olduğunu görmek heyecan verici, kripto endüstrisinin benimsenmesine büyük katkı sağlayacak olan bu tarihi adımın devamının gelmesini umuyoruz!

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu