Circle CEO’sunun 2023 Tahmini Bitcoin’de Daha Fazla Düşüşe mi İşaret Ediyor?

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Salı günü, şirketler erken dönemde mücadele etmeye devam ederken kripto piyasasının 2023’te daha fazla iflasa tanık olacağını söyledi. 

Bununla birlikte, düzenleyici çerçeveler ve kurallardaki ilerleme nedeniyle piyasadaki teknolojik gelişmeler ve 2023’te kripto kabul oranındaki artış konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Circle CEO’su: 2023’te Daha Fazla İflas Gerçekleşecek, Ancak Görünüm İyimser

Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu sırasında Circle CEO’su Jeremy Allaire, 16 Ocak’ta kripto şirketlerinin ve işletmelerin sermaye toplamak veya hayatta kalmak için mücadele edeceği için iflasların 2023’te kripto pazarını etkilemeye devam edeceğini söyledi.

Düzenleyicilerin ve kolluk kuvvetlerinin artan incelemelerinin bazı oyunculara daha fazla zorluk çıkardığına ve kripto pazarı için sıkıntıya neden olabileceğine inanıyor. Bununla birlikte, 2023’teki kripto piyasası konusunda iyimser olmaya devam ediyor ve düzenlemeler kripto para birimlerini odak noktasında tutuyor.

Kripto piyasasını düzenlemek zaman alacak olsa da, kripto piyasası iyi oyuncularla kötü oyuncular arasında ayrım yapmayı öğrenecek.

Jeremy Allaire, 2023’ün Katman-1 blok zincirinde meydana gelen yenilikler, Katman-2 ölçekleme çözümleri ve gizlilik, güvenlik ve kimlik için yeni teknolojilerle ilgili olduğunu iddia ediyor. Kripto piyasası teknolojik yeniliklerin yavaşladığını görmeyecek.

USDC’nin ekonomi ve piyasalar üzerindeki etkisi hakkında yorum yapan Allaire, “USDC Ekonomisinin Durumu” raporunun yayınlanmasından bahsetti. Rapor, USD Coin’in (USDC) ödeme endüstrisindeki umutlarını ve gelecekte M2 para arzının bir parçası haline geldiğini vurguluyor.

Rapora göre Circle, USDC’yi ABD doları varlıklarıyla destekliyor; rezervlerin %80’i 3 aylık ABD Hazinelerinde ve %20’si bankalarda tutulan nakitte tutuluyor. Ocak ayının sonuna kadar Circle, rezervleri %100 Circle’a ait olan, BlackRock tarafından yönetilen ve The Bank of New York Mellon tarafından korunan Circle Reserve Fund’a aktaracak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İran Kripto Madencilerinin Elektriğini Kısacak

2023’te Kripto Düzenlemeleri

ABD gibi büyük pazarlar, kripto pazarına düzenleyici netlik sağlamak için dijital varlıkların yasal tanımlarına ihtiyaç duyar. ABD Kongresi, 2023’te SEC ile CFTC arasındaki kripto yetki anlaşmazlığını çözecek.

Bu arada Avrupa Birliği, Nisan ayında Kripto Varlıklardaki Piyasalar (MiCA) düzenlemesi ile ilgili nihai kararı alacak. MiCA kuralları 2024 yılına kadar yürürlüğe girmeyecek ancak bölgede kripto kabulünü artıracak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu