Haftanın İlgi Gören Metaverse Tokenları (25 – 31 Temmuz)

Birçok firma, geleceklerini yaklaşmakta olan metaverse üzerine odaklıyor. NFT’lerin kullanıldığı oyunlar, VR sosyal platformlar, kullanıcı tarafından inşa edilen yapıların bulunduğu sanal evrenler, her biri birer metaverse. Hala inşa edilmekte olan bir sektör olan metaverse, teknolojiyle nasıl etkileşime girdiğimize dair geniş bir değişimi ifade etmektedir. Sanal dünyalarla karakterize edilen sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik, spekülatif bir değişime entegre olmamızı sağlıyor. Kullanıcılar ürün yaratabiliyor, satın alabiliyor, satabiliyor ve yeni dijital ekonomiye dahil olabiliyor. İlerleyen zamanlarda sanal öğelerin bir platformdan diğerine taşınabileceği düşünülüyor. Bu içerikte haftanın ilgi gören metaverse tokenları listesine bakalım.

Ispolink (ISP)

Haftanın İlgi Gören Metaverse Tokenları (25 - 31 Temmuz) 2
Ispolink (ISP)

Ispolink, işletmeler ve geliştiriciler için zincirler arası bir metaverse platformudur. Blok zinciri şirketlerinin en iyi Web3 yeteneklerini elde etmelerini sağlamak için yapay zekadan yararlanan platform, merkeziyetsiz uygulama oluşturmak isteyen şirketlerle en iyi blok zinciri geliştiricilerini buluşturmaktadır. Makine öğrenimi ve yapay zekayı etkin olarak kullanan Ispolink, çeşitli başvuru sahiplerini analiz ederek deneyimlerine ve becerilerine dayalı olarak bir pozisyon için en iyi potansiyel adayı bulmaktadır. Platform hala geliştirilme aşamasındadır ama demo versiyon kullanılabilir durumdadır. Son 14 günde %39,8 değer kazanan ISP token şu anda $0,00103 fiyatında.

Monsta Infinite (MONI)

Haftanın İlgi Gören Metaverse Tokenları (25 - 31 Temmuz) 3
Monsta Infinite (MONI)

Monsta Infinite, oldukça düşük piyasa değerine sahip bir metaverse projesidir. P2E mekaniğine sahip bir metaverse oyunu olan Monsta Infinite, Axie Infinity’e çok benzer şekilde tasarlanmıştır ama BNB Smart Chain’de piyasaya süürlmüştür. Axie Infinity’i kaçıranlar ve girmek için gereken yüksek maliyeti karşılamak istemeyenler bu oyunu oynamayı tercih edebilir. Oyuncular oyunda görevler yapabilir, ödüller kazanabilir, NFT’ler üretebilir ve toplayabilir ve başka oyuncularla savaşabilir. TapWar isimli P2E NFT oyunu yayınlayan platform, oyunu iOS App Store’da ve Google Play Store’da yayınladı. Son 2 haftada %15,1 değer kazanan MONI token şimdi $0,0611’dan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Göze Çarpan Memecoinleri (18 - 24 Temmuz)

Torum (XTM)

Haftanın İlgi Gören Metaverse Tokenları (25 - 31 Temmuz) 4
Torum (XTM)

Torum, 2 yaşını dolduran bir metaverse sosyal platformu ve ekosistemidir. Yaklaşık 250.000 aktif kullanıcıya sahip platform, düzen ve arayüz açısından Twitter’a çok benzemektedir. Kullanıcılar birbirini takip edebilir, gönderi paylaşabilir, yorum yapabilir, topluluk oluşturabilir ve daha fazla işlevi kullanabilir. Platformun bir de Telegram’a benzeyen Torumgram projesi vardır. Torum, harika koleksiyonlara sahip bir NFT pazarına ve bir DeFi mekanizmasına da sahiptir. Kullanıcılar BNB – XTM likidite havuzuna likidite sağlayarak verim çiftçiliği yapabilir. Kullanıcılara sundukları açısından gerçekten geleceği oldukça açık görünen projelerden biridir. $0,282 fiyatındaki XTM token geçtiğimiz 2 haftada %35,7 yükseliş yaşamıştır.

Blockchain Monster Hunt (BCMC)

Haftanın İlgi Gören Metaverse Tokenları (25 - 31 Temmuz) 5
Blockchain Monster Hunt (BCMC)

Blockchain Monster Hunt, NFT ekonomisine odaklanan ve Pokemon’dan ilham alarak geliştirilen bir metaverse projesidir. Her biri benzersiz istatistik ve niteliklerdeki renkli NFT’ler, yani canavarlar vardır. Pokemon GO uygulamasına benzeyen oyun, oyna – kazan modelini benimsemiştir. Oyun hem BNB Smart Chain’de hem de Polygon ağında oynanabildiği için kulanıcı aktiviteleri kolaylaştırılmıştır. Karakterlerin görüntüsü Mobox oyununu da andırmaktadır. Son 7 günde %2,1 değer kaybeden BCMC token şu anda $0,0141 fiyatından işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu