Ethereum Yeni Bir Aşamaya Geçiyor

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, yakın zamanda teknik bir infografikte ağ yükseltmeleri için güncellenmiş bir yol haritası paylaştı. Bu yol haritası, Ethereum ağının sansür direncini ve ademi merkeziyetçiliğini artırmayı amaçlıyor.

Birkaçından bahsetmek gerekirse, Merge için yeni bir dönüm noktası olan Verge’e bir ekleme ve Scourge olarak adlandırılan yepyeni bir aşamanın yaratılmasını içeriyor.

Scourge

15 Eylül’de bir Proof of Stake (PoS) ağına geçişin ardından, Ethereum, toplamalar yoluyla saniyede 100.000 işleme ulaşma hedefiyle Surge aşamasındaydı.

The Scourge, güncellenen teknolojik yol haritasındaki üçüncü aşamadır. Ve bunu daha önce bilinen aşamalar takip edecek – Verge, Purge ve Splurge’dur.

Buterin, Scourge’un amacının “güvenilir ve adil, inandırıcı bir şekilde tarafsız işlem içermesi sağlamak ve MEV sorunlarını çözmek” olduğunu belirtti.

MEV, madencilerin kullanıcılardan toplayabileceği “görünmez vergi” olarak adlandırılır –  esasen, bir madencinin bir blok zinciri ağında bir blok üretirken işlemler arasında hareket ederek elde edebileceği maksimum değerdir .

Bu, madencilerin mempool’daki tüm başarılı anlaşmaları çoğaltmalarını ve işlemlerini arbitraj arayanlardan veya kâr arayan herhangi birinden önce gerçekleştirmelerini sağlar.

Merge‘in bir sonucu olarak, Ethereum daha fazla merkezileşme ve sansürle ilişkilendirildi.

The Scourge’un amacı, işlemleri tarafsız tutmak ve merkezileşmeyi en aza indirmektir. Ayrıca Proposer Builder Separation (PBS), protokol içi ön onayları ve ön çalıştırma korumalarını da içerebilir.

Ethereum geliştiricileri, ağın yol haritasını güncelliyor ve potansiyel yükseltmeleri değerlendiriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar Ethereum (ETH) Biriktirmeye Devam Ediyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu